Օրվա մամուլ 09:31 06/09/2022 Հայաստան
«Ժողովուրդ». Հակոբ Սիմիդյանը հասցրել է սերտաճել իր ղեկավարած ոլորտում. նա ուժայինների ուշադրության կենտրոնում է
««Ժողովուրդ» օրաթերթի իրազեկ աղբյուրները փոխանցում են, որ Հակոբ Սիմիդյանը՝ որպես նախարար, հասցրել է սերտաճել իր ղեկավարած ոլորտում հետաքրքրություն ունեցող գործարարների եւ սեփականատերերի հետ, ինչի մասին ուժային կառույցներն արդեն զեկուցել են Նիկոլ Փաշինյանին:
Մասնավորապես, Փաշինյանը տեղյակ է, որ շատ հանքատերեր իրենց արտոնյալ են զգում Սիմիդյանի օրոք: Բացի այդ, Հակոբ Սիմիդյանը նաեւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կողմից իրականացվող շինարարությունների թեմաների մեջ է ակտիվ ներգրավված:
Մեզ հասած տեղեկություններով՝ նա է Հայաստանում փաստացի համակարգում ֆուտբոլի ուղղությունը՝ որպես կառավարության կողմից ոլորտ «գործուղված» համակարգող: Այստեղ եւս անհասկանալի բաներ են տեղի ունենում, ինչի համար էլ Սիմիդյանը հայտնվել է ուժայինների ուշադրության կետրոնում: Այսինքն՝ այս մասով էլ կան զեկուցումներ:
«Մտավախություն ունե՞ք, որ ուժային կառույցները ինչ-որ բաներ կբացահայտեն նախարար Սիմիդյանի մասին, ու արդյո՞ք Սիմիդյանը մտադիր է հրաժեշտ տալ նախարարի պորտֆելին»,- «Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցերին նախարարի մամուլի քարտուղար Անի Հակոբյանն այսպես արձագանքեց. «Ծայրից ծայր աբսուրդ է»: Իհարկե, ժամանակը ցույց կտա աբսուրդի ժանրի նրբությունները»։

Пресса дня 14:52 06/09/2022 Армения
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что Акоп Симидян как министр успел срастись с бизнесменами и собственниками, имеющими интересы в возглавляемой им сфере, о чем силовые структуры уже доложили Николу Пашиняну.
«В частности Никол Пашинян в курсе, что при Симидяне многие владельцы месторождений чувствуют себя привилегированными. Кроме того, Акоп Симидян также активно вовлечен в темы строительства, которое осуществляется Федерацией футбола Армении.
По нашим сведениям, он фактически координирует в Армении направление футбола – как "командированный" правительством в сферу координатор. Здесь также происходят непонятные вещи, в связи с чем Симидян оказался в центре внимания силовиков. То есть, об этом тоже есть доклады», - отмечает издание.
На вопросы газеты «Жохровурд»: «Вы не обеспокоены, что силовые структуры раскроют какие-то вещи о министре Симидяне, и собирается ли Симидян распрощаться с портфелем министра?» пресс-секретарь министра Ани Акопян ответила: «Это абсурд, от начала до конца».