Օրվա մամուլ 09:09 27/09/2022 Հայաստան
«Վաղը՝ սեպտեմբերի 28-ին, ժամը 11:00-ին «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոնի դահլիճներից մեկում տեղի կունենա ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի մամուլի ասուլիսը: Նշենք, որ «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոնի շենքում է տեղակայված նաև երկրորդ նախագահի գրասենյակը։
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, ասուլիսը հավատարմագրումով է անցկացվելու, բայց, ինչպես նախկին ասուլիսների դեպքում, այս անգամ էլ քաղաքական իմաստով խտրականություններ չեն լինի, և կներառվի լրատվական դաշտի ամբողջ սպեկտրը՝ սկսյալ անկախ լրատվամիջոցներից մինչև ընդդիմադիր կամ պետական և իշխանական վերահսկողությամբ լրատվամիջոցներ, որոնք կհավատարմագրվեն։
Մեր ունեցած տեղեկություններով, երկրորդ նախագահի ասուլիսը նախորդ ասուլիսների պես ամբողջությամբ կհեռարձակվի ուղիղ եթերով։ Ի դեպ, նշենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի ասուլիսները վերջին շրջանում փաստացի միակն են, որ անցկացվում են ոչ թե Ֆեյսբուքի միջոցով կամ միայն «սվոյ» լրատվամիջոցների մասնակցությամբ, այլ, այսպես կոչված, «բոլորի համար» բաց ֆորմատով»։

Пресса дня 12:18 27/09/2022 Армения
Завтра, 28 сентября, в 11:00, в одном из залов бизнес-центра «Эребуни Плаза» состоится пресс-конференция второго президента Армении Роберта Кочаряна, пишет газета «Паст».
Отметим, что офис второго президента также находится в здании бизнес-центра «Эребуни Плаза».
По сведениям издания, пресс-конференция пройдет с аккредитацией, однако, как и в случае с предыдущими пресс-конференциями, в этот раз тоже не будет дискриминации в политическом плане, будет представлен весь спектр медиаполя, начиная от независимых средств массовой информации и заканчивая оппозиционными или подконтрольными государству и правительству СМИ, которые будут аккредитованы.
«По нашим сведениям, как и предыдущие, эта пресс-конференция второго президента будет полностью транслироваться в прямом эфире. Кстати, отметим, что пресс-конференции Роберта Кочаряна, фактически, единственные в последнее время, которые проводятся не в Facebook или с участием исключительно "своих" СМИ, а в так называемом открытом "для всех" формате», - пишет газета.