Կապիտուլյացիայի նախերգանքին նվիրված ելույթ. Սաղաթելյանը՝ Փաշինյանի հարցազրույցի մասին
«Մեկ անգամ ևս համոզվեցինք, որ այս իշխանություններն առաջնորդվում են դեպի սպանդանոց գնացող անասունի հոգեբանությամբ։ Սա անարգանք է սեփական ժողովրդի, պետականության, անկախության նկատմամբ։ Անպատասխանատվություն և հեգնանք 5000-ամյա ժողովրդի ճակատագրի նկատմամբ։
Անիմաստ է առանձին թեզերով անդրադառնալ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնողի նախօրեին հնչեցրած հիմարություններին, քանի որ դա, ըստ էության, ոչ այլ ինչ էր, քան կապիտուլյացիայի նախերգանքին նվիրված ելույթ։
Պետք է դիմագրավել Հայաստանին սպառնացող նոր կապիտուլյացիային։ Պատրաստ լինենք ամեն տեղ՝ պետական սահմաններին, մեր քաղաքների փողոցներում ու հրապարակներում և հատկապես Երևանում։
Ունենք մեկ ճանապարհ` օր առաջ հեռացնել դավաճանին։
Միություն, Պայքար, Հաղթանակ»։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Նիկոլ Փաշինյանը գրեթե երկու ժամ պատասխանել է Հանրային հեռուստաընկերության հարցերին։
- Երկու սցենար է սպասվում մեզ ու տարածաշրջանին․ Մենուա Սողոմոնյան
- Գերմանիայում Ադրբեջանի դեսպանը ցիտում է Նիկոլի երեկ երկնած միտքը. Զոհրաբյան
- Փաշինյանը պատռեց 1990թ. օգոստոսի 23-ին ընդունված ՀՀ անկախության հռչակագիրը. Թևանյան
- «Հրապարակ». Նիկոլ Փաշինյանը կրկին դիմել է մանիպուլյատիվ հնարքների
- «Տապանաքարից է խոսում անձը, ում թիվ մեկ պատասխանատու լինելու ժամանակ հազարավոր հերոս տղերք են մարտիրոսվել»

Политика 16:28 01/10/2022 Армения
«Мы вновь убедились, что эти власти руководствуются психологией животного, направляющегося на бойню. Это неуважение к собственному народу, государственности и независимости.
Безответственность и ирония к судьбе народа, имеющего 5000-летнюю историю.
Бессмысленно рассматривать в отдельных тезисах глупость, озвученную накануне человеком, занимающем должность премьера, поскольку это было, по сути, не более чем выступление, посвященное прелюдии к капитуляции.
Следует противостоять грозящей Армении новой капитуляции. Надо быть готовыми везде – на государственных границах, улицах и площадях наших городов, и особенно в Ереване.
У нас один путь – как можно скорее отстранить от власти предателя.
Единство, борьба, победа».
Напомним, накануне, 30 сентября, премьер-министр Армении Никол Пашинян дал интервью в эфире Общественного телеканала.