Կապիտուլյացիայի նախերգանքին նվիրված ելույթ. Սաղաթելյանը՝ Փաշինյանի հարցազրույցի մասին
«Մեկ անգամ ևս համոզվեցինք, որ այս իշխանություններն առաջնորդվում են դեպի սպանդանոց գնացող անասունի հոգեբանությամբ։ Սա անարգանք է սեփական ժողովրդի, պետականության, անկախության նկատմամբ։ Անպատասխանատվություն և հեգնանք 5000-ամյա ժողովրդի ճակատագրի նկատմամբ։
Անիմաստ է առանձին թեզերով անդրադառնալ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնողի նախօրեին հնչեցրած հիմարություններին, քանի որ դա, ըստ էության, ոչ այլ ինչ էր, քան կապիտուլյացիայի նախերգանքին նվիրված ելույթ։
Պետք է դիմագրավել Հայաստանին սպառնացող նոր կապիտուլյացիային։ Պատրաստ լինենք ամեն տեղ՝ պետական սահմաններին, մեր քաղաքների փողոցներում ու հրապարակներում և հատկապես Երևանում։
Ունենք մեկ ճանապարհ` օր առաջ հեռացնել դավաճանին։
Միություն, Պայքար, Հաղթանակ»։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Նիկոլ Փաշինյանը գրեթե երկու ժամ պատասխանել է Հանրային հեռուստաընկերության հարցերին։
- Երկու սցենար է սպասվում մեզ ու տարածաշրջանին․ Մենուա Սողոմոնյան
- Գերմանիայում Ադրբեջանի դեսպանը ցիտում է Նիկոլի երեկ երկնած միտքը. Զոհրաբյան
- Փաշինյանը պատռեց 1990թ. օգոստոսի 23-ին ընդունված ՀՀ անկախության հռչակագիրը. Թևանյան
- «Հրապարակ». Նիկոլ Փաշինյանը կրկին դիմել է մանիպուլյատիվ հնարքների
- «Տապանաքարից է խոսում անձը, ում թիվ մեկ պատասխանատու լինելու ժամանակ հազարավոր հերոս տղերք են մարտիրոսվել»

Politics 16:39 01/10/2022 Armenia
ARF Armenia Chair Ishkhan Saghatelyan, an MP from the opposition Hayastan bloc, has reacted to Nikol Pashinyan's statements at a televised interview on Friday, calling it a “prelude to new capitulation” to Azerbaijan.
“There is no point to comment separately on yesterday’s statements made by the man holding the prime minister’s post, because they were, in fact, nothing more than a prelude to capitulation,” he wrote on Facebook on Saturday.
“We must prevent new capitulation looming over Armenia. We must be ready on all fronts – on the state borders, in the streets and squares of our towns and cities, especially in Yerevan.
“We have only one way to avoid it – to remove the traitor from power as soon as possible. Unity, struggle and victory!”  Saghatelyan said.