Քաղաքական 09:47 18/10/2022 Հայաստան
Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Հնդկաստան: Այս մասին հայտնում են պաշտպանության նախարարությունից՝ չմանրամասնելով հանդիպումների ու քննարկվելիք հարցեր մասին։
Հիշեցնենք, որ The Economic Times-ն ավելի վաղ գրել էր, որ Հնդկաստանը ստորագրել է պայմանագիր Հայաստանին մեծաքանակ հրթիռներ, զինամթերք տրամադրելու վերաբերյալ, քանի որ ասիական այս երկիրը տևական սահմանային հակամարտության մեջ է Ադրբեջանի հետ։ Ըստ աղբյուրի, կառավարությունների միջև պայմանագիրը կնքվել է այս ամսվա սկզբին։
Թեև պայմանագրերի արժեքը չի բացահայտվել, աղբյուրը ենթադրում է, որ գործարքը կազմում է  2000 միլիոն ռուպի կամ  մոտ 245  մլն դոլար, զինամթերքը կմատակարարվի առաջիկա ամիսներին։

Политика 10:22 18/10/2022 Армения
Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении, не представляя при этом подробностей относительно предстоящих встреч и обсуждений.
Отметим, ранее газета The Economic Times сообщила, что Индия поставит Армении партию оружия и боеприпасов на сумму в 20 млрд рупий ($244,7 млн). По ее данным, поставки будут осуществляться на основе контрактов, подписанных двумя странами в начале сентября.
В соответствии с ними Индия поставит Армении реактивные системы залпового огня (РСЗО) «Пинака» собственной разработки, которые впервые будут проданы за границу, а также противотанковые ракеты и партию боеприпасов.