Հայաստանի ու Արցախի ՊՆ-ները հերքում են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու տեղեկությունը
Հայաստանի և Արցախի Հանրապետությունների պաշտպանության նախարարությունները հերքել են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունները։
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 15-ին՝ ժամը 21:40-ին, կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 15֊ի լույս 16֊ի գիշերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»։

Политика 11:26 16/11/2022 Регион
Министерства обороны Армении и Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) распространили сообщения, опровергнув заявления Минобороны Азербайджана якобы об обстреле азербайджанских боевых позиций.
«Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что якобы 15 ноября в 21:40 подразделения ВС Армении открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской границы, является очередной дезинформацией», – говорится в сообщении Минобороны Армении.
«Сообщение Минобороны Азербайджана о том, что подразделения Армии обороны Республики Арцах в ночь с 15 на 16 ноября якобы открыли огонь в направлении дислоцированных на оккупированных Баку территориях Аскеранского района Арцаха азербайджанских позиций – очередная дезинформация», – говорится в сообщении Минобороны Арцаха.