Հայաստանի ու Արցախի ՊՆ-ները հերքում են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու տեղեկությունը
Հայաստանի և Արցախի Հանրապետությունների պաշտպանության նախարարությունները հերքել են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունները։
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 15-ին՝ ժամը 21:40-ին, կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 15֊ի լույս 16֊ի գիշերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»։

Politics 11:36 16/11/2022 Armenia
The military authorities of Armenia and Artsakh have denied Azerbaijan’s reports that Armenian forces opened fire at Azerbaijani army positions late on Tuesday and overnight.
“The statement issued by the Azerbaijani Defense Ministry alleging that the Armenian military opened fire at the Azerbaijani combat positions in the eastern section of the Armenian-Azerbaijani border at 9:40pm on 15 November is fresh disinformation,” the Armenian Defense Ministry said in a statement on Wednesday.
“The statement of the Azerbaijani Defense Ministry that the Defense Army allegedly opened fire at the Azerbaijani military positions in the occupied areas of the Askeran region in the Artsakh Republic overnight 16 November is yet another piece of fake news,” the Defense Ministry of Artsakh said.