Նենսի Փելոսին Ամերիկայի հայկական համագումարի կողմից արժանացել է Մորգենթաուի անվան մրցանակին
Վաշինգտոնում պիտակ տան հարևանությամբ Willard InterContinental անունը կրող հյուրանոցում կայացել է Ամերիկայի հայկական համագումարի տարեդարձին նվիրված միջոցառումը, որի պատվավոր հյուրն էր խոսնակ Նենսի Փելոսին, գրում է «Ամերիկայի ձայն»-ը։
Շուրջ կես դար շարունակ Ամերիկայի հայկական համագումարը անգնահատելի օղակ է հանդիսացել Ամերիկայի և Հայաստանի միջև կապերն ամրապնդելու համար, հայտարարել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչիների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին իր պատվին Ամերիկայի հայկական համագումարի կազմակերպած միջոցառմանը կառույցի հիսուներորդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Միջոցառմանը խոսնակ Փելոսիին հանձնվել է համագումարի Մորգենթաուերի անվան պարգևը:
«Այս պարգևը ցուցադրման կդրվի Կոնգրեսում որպես մեր ժողովուրդների միջև բարեկամության և մեր երկրում համագումարի առաջնորդության կարևոր խորհրդանիշ: Ինչպես գիտեք, ես պատիվ եմ ունեցել վերջերս այցելել Հայաստան՝ որպես Ներկայացուցիչների պալատի առաջին խոսնակ, ով երբևէ ժամանել է այստեղ»,- հայտարարել է նա:
Խոսելով իր գլխավորած պատվիրակության Հայաստան կատարած այցի մասին՝ խոսնակը հիշատակել է նաև Հայաստանի առջև ծառացած անվտանգության ոլորտի մարտահրավերները: «Անվտանգությունը կարևոր է ժողովրդավարության զարգացման համար»,- շեշտել է նա:

Общество 10:56 19/11/2022 НКР
В Вашингтоне, в гостинице под названием Willard InterContinental недалеко от Белого дома, состоялось мероприятие, посвященное годовщине Армянской ассамблеи Америки, на котором почетным гостем была спикер Палаты представителей Нэнси Пелоси. Об этом пишет «Голос Америки».
На протяжении почти полувека Армянская ассамблея Америки выступала бесценным звеном в укреплении связей между Америкой и Арменией, заявила спикер Палаты представителей США Нэнси Пелоси на мероприятии, организованном Армянской ассамблеей Америки в ее честь по случаю пятидесятилетия организации.
На мероприятии спикеру Пелоси была вручена премия Армянской Ассамблеи Америки «Генри Моргентау».
«Эта награда будет выставлена в Конгрессе как важный символ дружбы между нашими народами и руководством Ассамблеи в нашей стране. Как известно, я имела честь недавно посетить Армению в качестве первого спикера Палаты представителей, когда-либо прибывшего в республику», – заявила она.
Говоря о визите возглавляемой ею делегации в Армению, спикер также упомянула вызовы безопасности, стоящие перед Арменией. Безопасность важна для развития демократии», – подчеркнула она.