Հասարակություն 11:50 30/11/2022 Աշխարհում
«Միսս Երկիր-2022» գեղեցկության մրցույթի հաղթող է դարձել Հարավային Կորեայից Մինա Սյու Չոյը։ Այս մասին հայտնում է »Լենտա.ռու»-ն։
Նա դարձել է առաջին կորեուհին, ով հաղթել է մրցույթում։
Ժյուրիի անդամները նաև «Միսս Օդ», «Միսս Ջուր», «Միսս Կրակ» տիտղոսներ են շնորհել, համապատասխանաբար, Ավստրալիայի, Պաղեստինի և Կուլումբիայի ներկայացուցիչներին:
Լավագույն 8-ում ընդգրկվել են նաև Զիմբաբվեի, Բելգիայի, Պուերտո Ռիկոյի և Նիդեռլանդների ներկայացուցիչները։
Մրցույթը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 29-ին Ֆիլիպիններում։ Մասնակցել են 86 երկրների ներկայացուցիչներ։ 2021 թվականին Բելիզից Դեստինի Վագնը դարձել է «Միսս Երկիր» մրցույթի հաղթողը։ Հենց նա է թագը հանձնել իր իրավահաջորդին։

Society 13:22 30/11/2022 World
Mina Sue Choi of South Korea was crowned Miss Earth 2022 on Tuesday night at the Cove Manila, Okada Manila, Parañaque City, The Manila Times reported.
Miss Air 2022 was Sheridan Mortlock of Australia. Miss Water was Nadeen Ayoub of Palestine while Miss Fire was Andrea Arroyave of Colombia.
Making up the Top 8 were Zimbabwe, Belgium, Puerto Rico and Netherlands. In the top 12 were. Brazil, Cuba, Portugal, Nigeria.
Jenny Ramp of the Philippines made it to Top 20 along with Ethiopia, Namibia, Ireland, Slovenia, Vietnam, Norway and Czech Republic.