Հիշեցում՝ այսօր և վաղը մետրոն ժամը 11:00-18:00-ը չի գործելու
Երևանի մետրոպոլիտենը դեկտեմբերի 6-ին և 7-ին՝ ժամը 11:00-ից 18:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, չի գործելու: Այս մասին կրկին հիշեցնում են Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մետրոպոլիտենից։
«Այս օրերին Երևան են ժամանում «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի 20-րդ մրցույթի պատվիրակություններն, որոնց մասնակցությամբ նկարահանվելու է մեր երկրի պատմությունը, ավանդույթներն ու մշակույթը ներկայացնող ծրագիր։
Ծրագիրն անցկացվելու է Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենում։
Նախագծի մանրամասները կհրապարակվեն առաջիկայում։
Նկարահանումներն անխափան իրականացնելու նպատակով՝ դեկտեմբերի 6-ին և 7-ին՝ ժամը 11։00-ից մինչ ժամը 18։00-ն, Երևանի մետրոպոլիտենը չի գործելու»,- գրել է Մետրոպոլտենի մամուլի խոսնակ Տաթև Խաչատրյանը։

Общество 10:27 06/12/2022 Армения
Ереванский метрополитен 6 и 7 декабря с 11:00 до 18:00 работать не будет. Об этом вновь напоминают из Ереванского метрополитена имени Карена Демирчяна.
«В эти дни в Ереван прибывают делегации 20-го песенного конкурса „Детское Евровидение”, с их участием будет отснята программа, представляющая историю, традиции и культуру нашей страны.
Программа будет отснята на территории Ереванского метрополитена имени Карена Демирчяна.
Детали проекта будут обнародованы в ближайшее время.
Для бесперебойного осуществления съемок Ереванский метрополитен 6 и 7 декабря с 11:00 до 18:00 работать не будет», – написала пресс-секретарь метрополитена Татев Хачатрян.
Конкурс песни «Детское Евровидение – 2022» официально открылся в понедельник в Ереване, о чем объявили шестнадцать его участников на Площади Республики в центре столицы Армении.
Согласно жеребьевке, первым выступит представитель Нидерландов. Конкурсантка из Армении – Наре – выступит под номером 15.