Քաղաքական 20:28 07/12/2022 Հայաստան
2020 թ. համազգային աղետից հետո ստեղծված օրհասական իրավիճակում ցանկությունս մեծ էր  միանալ պետության և պետականության փրկության շարժմանը, սակայն հանդիպելով անարդարության և ականատես լինելով մի իրավիճակի, որտեղ պատերազմում աղետալի պարտությունից և անդառնալի կորուստներից հետո շարունակեցին իշխել ու  երկիրը  կործանման տանել նույն ուժերը, ես հասկացա, որ այլևս անզոր եմ ինչ-որ բան փոխել՝ անգամ պատգամավորական մանդատ  ունենալով:
Լինելով անկուսակցական, 2021 թ.-ին մասնակցել եմ խորհրդարանական ընտրություններին՝ ընդդիմադիր «Հայաստան» դաշինքի ցուցակով, բայց այժմ  նպատակահարմար չեմ գտնում ստեղծված իրավիճակում գործունեություն ծավալել խորհրդարանում, ուստի կշարունակեմ ծառայել պետությանն ու հասարակությանը իմ ոլորտում :
Հ.Գ. Վաղը մանդատից հրաժարվելու դիմումը կներկայացնեմ ԿԸՀ:
Հ.Հ.Գ. Գտնում եմ, որ ներկայումս ԱԺ-ում անհրաժեշտ է ոչ թե մշակույթի գործչի, այլ էկզորցիստների ներկայությունը»:

Политика 20:31 07/12/2022 Армения
В страшной ситуации, создавшейся после всенародной катастрофы 2020 года, у меня было огромное желание присоединиться к движению за спасение государства и государственности, но столкнувшись с несправедливостью и став свидетелем ситуации, когда после катастрофического поражения в войне и необратимых потерь одни и те же силы продолжали править и вести страну к разрушению, я понял, что уже бессилен что-то изменить, даже имея депутатский мандат.
Будучи беспартийным, в 2021 году участвовал в парламентских выборах по списку блока “Айастан” (“Армения”), но сейчас не считаю целесообразным осуществлять деятельность в парламенте, посему продолжу служить государству и обществу в своей профессии.