Միջերկրական ծովից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ՝ սպասվում է ձյուն, բուք
Միջերկրական ծովից ՀՀ տարածք ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ փետրվարի 2-ին կեսօրից հետո դեպի երեկո և փետրվարի 2-ի լույս 3-ի գիշերը հանրապետության մեծ մասում սպասվում է ձյուն։ Լոռիում, Արագածոտնի լեռնային գոտիներում, Կոտայքում, Գեղարքունիքում, Վայոց ձորի լեռնային գոտում ինտենսիվ, առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում 18-20մ/վ արագությամբ, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Այս մասին հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը։
Արարատյան դաշտում և Երևանում կեսօրից հետո սպասվում է թաց ձյուն և ձնախառն անձրև, երեկոյան ժամերին և առաջիկա գիշերը՝ ձյուն։
Փետրվարի 2-ի լույս 3-ի գիշերը և առավոտյան հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց, վարորդներին հորդորում ենք ցուցաբերել զգոնություն։

Общество 11:07 02/02/2023 Армения
В связи с проникновением на территорию Армении активного циклона со Средиземного моря после полудня 2-го февраля, к вечеру, и в ночь со 2-го на 3-е февраля на большей части территории республики ожидается снег. Подробности сообщили из Центра гидрометеорологии и мониторинга.
В Лори, в горных зонах Арагацотна, Котайка, Гегаркуника, в горах Вайоц Дзора снег будет интенсивным, прогнозируются усиление ветра с порывами до 18-20 м/с, метель и низкая горизонтальная видимость.
В Араратской долине и в Ереване после полудня ожидается мокрый снег и снег с дождем, а в вечерние часы и ближайшей ночью – снег.
В ночь со 2 на 3 февраля и утром дороги республики покроются гололедицей, водителям рекомендуется проявлять бдительность.