Քաղաքական 18:30 21/03/2023 Հայաստան
Ազգային ժողովում հայտարարություններին ժամին ՔՊ խմբակցության  ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը մոտենալով ամբիոնին՝ ասաց. «Աստղերը հուշում են, որ ընդդիմադիր պատգամավորները հիմա պետք է լքեն դահլիճը։ Սպասենք, թող լքեն։ Չնայած աստղերը հուշում են, բայց չեն պարտադրում, բայց այս դեպքում մեր ընդդիմությունը ծայրահեղ կանխատեսելին է»։
Այս ընթացքում ընդդիմադիր պատգամավորները լքեցին նիստերի դահլիճը։
«Սա ընդդիմության ինքնության, որպես քաղաքական մարմին, ամենաշռնդալից ապացույցն է. երբ որ ընդդիմությանը գալիս է այս դահլիճ, շառաչուն մտքեր արտահայտում, հետո երբ գալիս է պահը ու էկրանի վրա տեսնում են, որ մեր պատգամավորները գալու են ու իրենց արձագանքեն, դահլիճը լքում են շատ արագ, կարծես դրա մեջ դարձել են պրոֆեսիոնալ։ Դահլիճը, դաշտը լքելու հարցում այսօր ընդդիմությունն իր հավասարը չունի։
Իմ գործընկերներից  մեկն էլ, երբ որ հարգելի ընդդիմությունը հպարտ հեռանում էր, ասաց ՝ հինգերորդ շարասյունը  լքում է դահլիճը»։

Политика 19:40 21/03/2023 Армения
Руководитель фракции Национального Собрания Армении «Гражданский договор» Айк Конджорян, подойдя к трибуне парламента, заявил: «Звезды подсказывают, что оппозиционные депутаты сейчас должны покинуть зал заседаний. Подождем, пока покинут. Хотя звезды подсказывают, но не обязывают, но в этом случае наша оппозиция крайне предсказуема».
За это время депутаты от оппозиции покинули зал заседаний.
«Это самое убедительное доказательство идентичности оппозиции как политического органа, всякий раз, когда оппозиционные депутаты приходят в парламент и высказывают громкие мысли, и потом видят, что на экране появляются имена наших депутатов, они сразу же покидают зал заседаний, кажется, они стали профессионалами в этом. Оппозиция не имеет себе равных в вопросе покидания зала и поля.
Один из моих коллег, когда оппозиция покинула зал заседаний, сказал, что пятая колонна покидает зал», – отметил он.