Քաղաքական 11:14 01/04/2023 Հայաստան
Մարտի 31-ին՝ ժամը 22:50-ի սահմաններում, ՀՀ հարավարևելյան սահմանագոտում ծայրահեղ ցածր տեսանելիության պայմաններում ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների միջև թյուրիմացաբար տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն: Հընթացս կրակոցներ են հնչել նաև ադրբեջանական կողմից:
Պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ միջադեպից հետո հայտնաբերվել է ՀՀ ԶՈւ ժամկետային  զինծառայող Հրաչյա Արայի Սարուխանյանի մարմինը՝ հրազենային մահացու վնասվածքով: Եվս մեկ զինծառայող ստացել է վիրավորում. վիրավորում ստացած զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու համար տարվում է քննություն:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Հրաչյա Սարուխանյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Политика 11:29 01/04/2023 Армения
Минобороны Армении: Между военнослужащими ВС РА по недоразумению произошла перестрелка, 1 военнослужащий погиб
31 марта, около 22:50, в юго-восточной приграничной зоне РА, в условиях крайне низкой видимости, между военнослужащими ВС РА по недоразумению произошла перестрелка. Параллельно звучали выстрели и с азербайджанской стороны.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Армении, после инцидента было обнаружено тело военнослужащего срочной службы ВС РА Грачья Араевича Саруханяна со смертельным огнестрельным ранением.
Еще один военнослужащий получил ранение. Жизни раненого военнослужащего ничто не угрожает. Ведется следствие для полноценного выяснения всех обстоятельств инцидента.
Министерство обороны РА разделяет тяжелую боль утраты и выражает слова поддержки членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего.