Հասարակություն 19:47 06/04/2016 Արցախ
Ապրիլի 6-ին ադրբեջանական կողմը շարունակել է հրաձգային զենքից կրակել Լեռնային Ղարաբաղի սահմանի ողջ երկայնքով: Այս մասին Ստեփանակերտում ընթացող մամուլի ասուլիսի ժամանակ տեղեկացրեց ԼՂՀ ՊԲ օպերատիվ վարչության պետ, գնդապետ Վիկտոր Առստամյանը:
«Հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է 82 միլիմետրանոց ականանետեր, իսկ հարավային ուղղությամբ գործի են դրվել 60 միլիմետրանոց ականանետեր: Հյուսիսային կողմում տանկից ոչնչացվել է սանիտարական մեքենան, որը շարժվում էր՝ սպանվածներին դուրս բերելու համար: Ապրիլի 6-ի առավոտյան հյուսիսային կողմում առանձին խմբեր, շուրջ 15 հոգանոց, մի քանի անգամ փորձ են արել հատել սահմանը և գրավել դիրքը, սակայն անհաջողության են մատնվել»,-ներկայացրեց նա:
Վիկտոր Առստամյանը հայտնեց, որ ապրիլի 1-ից 6-ն ընկած ժամանակահատվածում ռազմական գործողությունների հետևանքով մահացել է ՊԲ 32 զինծառայող, 121 զինծառայող էլ վիրավորվել է: Զոհված զինծառայողներից 8-ը սպաներ են, վիրավորվածներից 24 են սպաներ:
Նա նաև անդրադառձավ Քարվաճառի դեպքերին՝ նշելով, որ տարվում է ծառայողական քննություն, որից հետո մանրամասն հնարավոր կլինի անդրադառնալ դեպքին:

Политика 20:22 06/04/2016 НКР
В. Арстамян: В результате военных действий 1-6 апреля погибли 32 военнослужащих Армии обороны НКР, свыше 120 ранены
Сегодня, 6 апреля, азербайджанская сторона продолжила стрелять из стрелкового оружия по всему периметру границы Нагорного Карабаха. Об этом сегодня на пресс-конференции в Степанакерте сообщил начальник Оперативного управления Армии обороны НКР, полковник Виктор Арстамян.
«В северном направлении ВС Азербайджана применили 82-миллиметровые минометы, а в южном направлении были задействованы 60-миллиметровые минометы. В северном направлении  с танка был уничтожен санитарный автомобиль,  который был направлен для эвакуации тел убитых. Утром 6 апреля, на северной стороне отдельные группы, состоящие из порядка 15 человек, несколько раз предпринимали попытки пересечь границу и захватить боевую позицию, однако их постигла неудача», – отметил он.
Виктор Арстамян сообщил также, что в период с 1 по 6 апреля в результате военных действий погибли 32 военнослужащих Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, 8 из которых – офицеры, еще 121 военнослужащий получил ранения, 24 из них – офицеры.
Виктор Арстамян коснулся также событий в Карвачаре, отметив, что ведется служебное расследование, после этого будет возможно подробно обратиться к данному инциденту.