Սպորտ 13:25 21/04/2016 Հայաստան
Նազիկ Ավդալյանը, երկար տարիներ ապաքինվելով վնասվածքից, վերջապես վերադարձավ մրցահարթակ և կրկին իր բարձրության վրա է՝ վերջերս կայացած Եվրոպայի առաջնությունում նվաճելով հաղթողի կոչումը: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում նա խոսել է իր անցած ճանապարհի ու նպատակների մասին:
«Վնասվածքից հետո վերադարձը շատ դժվար էր: Ոչ միայն ֆիզիկապես, այլ նաև հոգեպես, քանի որ նման վնասվածքներից հետո մտածում ես՝ արդյոք կկարողանա՞ս կրկնել այն արդյունքները, որոնք ցուցադրում էիր այն տարիներին, երբ երիտասարդ էիր, ոչ մի խնդիր, ոչ մի հոգս չունեիր ու միայն քո պարապմունքի մասին էիր մտածում: Հիմա իրավիճակն այլ է. կարոտում էի երեխայիս, ամուսնուս: Շատ դժվար էր: Գիտեի, որ ծանր է լինելու, բայց որ այդ աստիճան, չէի պատկերացնում: Փառք Աստծո, հիմա ամեն ինչ լավ է ընթանում: Չեմ համարում, որ ավարտել եմ իմ ուղին ծանրամարտում: Դեռ ճանապարհ ունեմ անցնելու:
Գիտեի, որ ամուինս մեկնել է՝ կանգնելու հայ զինվորների կողքին, բայց ասում էր, որ իրեն սահման չեն տարել: Միայն մրցումներից հետո իմացա, որ առաջնագծում է: Ճիշտ է՝ դա ինձ համար անսպասելի նորությունն էր, բայց եթե իր կողքին լինեի, հաստատ նրան հետ չէի պահի այդ քայլից:
Այս պահի դրությամբ ես ու Հռիփսիմեն պետք է Հայաստանը ներկայացնենք Օլիմպիական խաղերում: Տա Աստված՝ ոչ մի վնասվածք չունենանք: Մենք արդեն մայրեր ենք: Եվ երբ իրար հետ խոսում ենք մեր զավակների մասին, եզրակացությունը միշտ մեկն է. նրանք և ուժ են տալիս, և կոտրում մեզ»,- նշեց Ավդալյանը:

Sport 14:21 21/04/2016 Armenia
For many years recovering from injuries, Nazik Avdalyan has finally returned to the sports arena and recently has become a European champion.
“It’s very difficult to return after an injury not only physically but also morally. After the injuries, you start to think whether you are able to repeat the previous results, when you were younger and had nothing on your mind except the trainings,” said Avdalyan during a press conference.
Nazik Avdalyan also said that she couldn’t imagine how difficult it would be missing her child and her husband.
Avdalyan knew that her husband went to the front during the Four Day War and added that if in Armenia she wouldn’t keep her husband from going.
“At this point, with Hripsime we’re going to represent Armenia during the Olympics. We hope that we won’t have any injuries. We are mothers now and every time we speak to each other we come to the same conclusion, that children both give us strength and break us,” noted Avdalyan.