Արցախում մասնագիտական հանձնաժողովը քննարկվել է սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը
ԼՂՀ Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովն այսօր հրավիրել է իր հերթական նիստը՝ շարունակելով սահմանադրական բարեփոխումների նախագծի քննարկումները: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ Ազգային ժողովի մամուլի ծառայությունից:
Հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը որոշ նկատառումներ է ներկայացրել՝ կապված գործողությունների ժամանակացույցի հետ: Հաշվի առնելով գործընթացի սկզբում սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի ներկայացման ժամկետների փոփոխությունները և մասնագիտական հանձնաժողովի առաջարկությունը՝ ԼՂՀ նախագահի սեպտեմբերի 6-ի հրամանագրով սահմանադրական բարեփոխումների նախագծի ներկայացման վերջնաժամկետ է սահմանվել ս.թ. նոյեմբերի 20-ը:

Политика 15:21 09/09/2016 НКР
Специализированная комиссия по конституционным реформам в Нагорно-Карабахской Республике (НКР) созвала очередное заседание, продолжив обсуждения проекта конституционных реформ.
Как передает пресс-служба Национального Собрания НКР, председатель данной Комиссии, председатель НС РА Ашот Гулян представил некоторые замечания относительно графика действий.
«Учитывая изменения в сроках представления концепции конституционных реформ и предложение специализированной комиссии, указом президента НКР от 6 сентября окончательный срок представления проекта конституционных реформ установлен на 20 ноября», – говорится в сообщении НС НКР.