Արցախում մասնագիտական հանձնաժողովը քննարկվել է սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը
ԼՂՀ Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովն այսօր հրավիրել է իր հերթական նիստը՝ շարունակելով սահմանադրական բարեփոխումների նախագծի քննարկումները: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ Ազգային ժողովի մամուլի ծառայությունից:
Հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը որոշ նկատառումներ է ներկայացրել՝ կապված գործողությունների ժամանակացույցի հետ: Հաշվի առնելով գործընթացի սկզբում սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի ներկայացման ժամկետների փոփոխությունները և մասնագիտական հանձնաժողովի առաջարկությունը՝ ԼՂՀ նախագահի սեպտեմբերի 6-ի հրամանագրով սահմանադրական բարեփոխումների նախագծի ներկայացման վերջնաժամկետ է սահմանվել ս.թ. նոյեմբերի 20-ը:

Politics 13:02 09/09/2016
The commission on the constitutional reforms under the NKR President convened today its regular meeting to discuss the Nagorno Karabakh Republic Draft Constitutional reforms, press department of the NKR National Assembly reported.
Ashot Ghulyan, Chairman of the commission presented observations about the timetable for the implementation of the action plans. Taking into account the shifts in the dates of presentation of the Constitutional reforms' doctrine as well as the suggestion of the commission members, November 20 was set as the deadline for the final submission of the Draft Constitutional reforms as approved by the NKR President’s September 6 decree.