ԱԺ աշխատանքները շարունակվում են
Ազգային ժողովն այսօր շարունակում է հերթական քառօրյայի աշխատանքները։ Նախատեսված է այսօր քվեարկության դնել նախորդ օրերին քննարկված օրինագծերը:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ այս քառօրյայի օրակարգում ընդգրկված էին «Ապահովագրության և ապահովագրական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին, «Արհեստակցական միությունների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին, «Պետական կառավարման համակարգի մարմինների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին,  Գովազդի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին և մի շարք այլ նախագծեր։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ այս քառօրյայի ընթացքում քննարկեց 2019 թվականի պետական բյուջեի նախագիծը: Բյուջեի նախագիծն ընդունելու համար նախատեսված է նոյեմբերի 21-ին հրավիրել արտահերթ նիստ:

Политика 10:58 16/11/2018 Армения
Национальное Собрание Армении сегодня продолжило работу очередных заседаний. Сегодня планируется вынести на голосование ранее обсужденные законопроекты.
Напомним, что в повестку был включен ряд проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О страховании и страховой деятельности», «Об органах системы государственного управления», «О рекламе»,  «О лотереях», «Об играх с выигрышем, играх с интернет-выигрышем и игорных домах», «Об обеспечении безопасности дорожного движения», «О свободе собраний», «Об образовании»,   «О профессиональных союзах», Уголовный кодекс РА, Трудовой кодекс РА и др.
Отметим также, что в рамках заседаний был обсужден законопроект «О Государственном бюджете РА на 2019 г.». Для принятия бюджета 21 ноября, в 11:00 планируется созвать внеочередное заседание Национального Собрания РА.