Օրվա մամուլ 09:48 16/11/2018 Հայաստան
«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Ծառուկյան» դաշինք խորհրդարանական խմբակցության 8 պատգամավորներ չեն ընդգրկվել ԲՀԿ համամասնական ցուցակում:
Ցուցակ չեն ներառվել 2017թ. խորհրդարանական ընտրություններում ԲՀԿ նախընտրական շտաբի պետ Իշխան Զաքարյանը, ՀՀՇ նախագահ Արարատ Զուրաբյանը, Գագիկ Ծառուկյանին բավական լուրջ գլխացավանքներ պատճառած Նապոլեոն Ազիզյանը, Հրանտ Դավթյանը, Մարինա Մարգարյանը, ԲՀԿ-ից դուրս եկած Վահան Կարապետյանը, ռուսական փոքրամասնության ներկայացուցիչ Տատյանա Միքայելյանը և նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որդին՝ Արգամ Աբրահամյանը:
Ի դեպ, վերջինս մինչև վերջին պահը պատրաստվում էր առաջադրել, սակայն հրաժարվել է դա անել՝ հաշվելով, որ ԲՀԿ-ն ոչ մի շանս չունի հաղթահարելու 5-տոկոսանոց արգելքը»:

Пресса дня 11:45 16/11/2018 Армения
Газета «Жаманак» пишет, что восемь депутатов фракции «Блок Царукян» не включены в пропорциональный список партии «Процветающая Армения».
«В список партии не вошли начальник предвыборного штаба партии «Процветающая Армения» на парламентских выборах 2017 года Ишхан Закарян, председатель правления АОД Арарат Зурабян, ставший серьезной головной болью для Гагика Царукяна Наполеон Азизян, Грант Давтян, Марина Маргарян, вышедший из рядов партии «Процветающая Армения» Ваан Карапетян, представитель российской общины Татьяна Микаелян и сын бывшего премьера Овика Абраамяна – Аргам Абраамян.
Кстати, они до последней минуты собирались выдвинуться, однако отказались от этого,  рассчитав, что у партии «Процветающая Армения нет никакого шанса преодолеть 5-процентный проходной барьер», - пишет газета.