Սինգապուրի վարչապետը չեղարկել է հանդիպումը Պուտինի հետ՝ նրա ուշանալու պատճառով
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նոյեմբերի 13-ին ժամանել էր Սինգապուր՝ մասնակցելու երկու գագաթնաժողովների՝ Ռուսաստան- Հարավարևելյան Ասիայի պետությունների ասոցիացիայի, ինչպես նաև Արևելյան Ասիայի։
Ժամանման օրը Պուտինը պետք է հանդիպեր Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյան Լունի հետ, սակայն վերջինս Պուտինի ուշանալու պատճառով չեղարկել է բանակցությունները։ Արդյունքում Պուտինին հաջողվել է հանդիպել Լի Սյան Լունի հետ 1 օր ուշ՝ նոյեմբերի 14-ին։
Պուտինին Սինգապուրում ևս մեկ փորձություն էր սպասվում։ Ինչպես գրում է Deutsche Welle-ն, Հարավարևելյան Ասիայի պետությունների ասոցիացիայի գագաթնաժողովի անվտանգության աշխատակիցները Պուտինին ստիպել են անցնել մետաղական դետեկտորի միջով։ Սա իսկապես յուրահատուկ իրավիճակ է եղել, քանի որ, սովորաբար պետության ղեկավարների համար լինում է առանձին մուտք՝ առանց անտվանգության ստուգման։

Politics 11:29 16/11/2018 World
Russian President Vladimir Putin arrived in Singapore on November 13 to attend the Association of the Southeast Asian Nations (ASEAN) leaders’ summit as well as East Asia Summit.
On November 13, Putin was due to meet with Singapore’s Prime Minister Lee Hsien Loong, but the latter canceled the talks because of Putin's late arrival. The officials met one day later, on November 14.
According to Deutsche Welle, at the ASEAN summit Putin had to walk through a metal detector. This was really a unique situation because usually there is a separate entry for the heads of the states and they are not subject to security control.