Հասարակություն 14:14 30/03/2019 Աշխարհում
«Ես` որպես պաշտպանության նախարար, ասում եմ՝ «տարածքներ՝  խաղաղության դիմաց»  ձևաչափը այսօր  վերաձևակերպել եմ, մենք հակառակն ենք անելու՝ «նոր պատերազմ՝ նոր տարածքներ»,-«Ամերիկայի ձայնի» հաղորդմամբ՝  Նյու Յորքում հայ համայնքի  ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ մեկնաբանելով ղարաբաղյան հակամարտության հիմնախնդիրը։
Նա ընդգծել է, որ ոչ մի բան չի զիջվելու, հնարավոր է համարել  կոմպրոմիսները։
«Մենք այդ խրամատային վիճակից, անընդհատ պաշտպանական վիճակից ձերբազատվելու ենք: Ավելացնելու ենք այն ստորաբաժանումների թվաքանակը, որոնք կարող են ռազմական գործողությունները տեղափոխել հակառակորդի տարածք»,-ասել է Դ. Տոնոյանը:
Հիշեցնենք, որ  ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ՄԱԿ-ի խաղաղապահության պաշտպանության նախարարների համաժողովին մասնակցելու նպատակով, մարտի 26-ից մեկնել է ԱՄՆ:

Politics 17:22 30/03/2019 Armenia
“As the minister of defense, I state we have reformulated the “Territories for peace” approach to “New war-new territories” approach,” Armenia’s defense minister Davit Tonoyan stated on Friday in New York at a meeting with the members of the Armenian community.
As Voice of America reports, the minister has stressed that nothing will be conceded [in the NK conflict settlement], and the most feasible option is through mutual compromises.
“We will get rid of defensive stance and will increase the number of military units capable to transfer military operations in the territory of the adversary,” Minister Tonoyan is quoted by the source.
To remind, Minister Tonoyan is paying a working visit to the United States to attend the UN Peacekeeping Ministerial Conference.