Հասարակություն 09:31 23/05/2020 Հայաստան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 23-ի ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Արագածոտնի մարզի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհը դեռ անորոշ ժամանակ փակ կլինի, իսկ Ամբերդ ամրոց տանող ավտոճանապարհը՝ դժվարանցանելի։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն բեռնատար տրանսպորտային միջոցների համար։
ԱԻ նախարարությունից հայտնում են, որ օտարերկրացիների՝ Վրաստան մուտքն արգելող որոշումը շարունակում է ուժի մեջ մնալ։ Արգելքը չի վերաբերում բեռնափոխադրումներին։

Society 10:35 23/05/2020 Armenia
The roads in the territory of Armenia are mainly open as of May 23 at 08.00 the ministry of emergency situations reported on Saturday.
Roadway leading to lake Kari of Aragatsotn Province is going to be closed for an indefinite period of time and the roadway to Amberd fortress is difficult to pass.
According to the information provided by the Department of Emergency Situations of the Ministry of Internal Affairs of Georgia Stepantsminda-Larsi highway is open only for trucks.
Meanwhile, the decision of the entry ban on foreign nationals to Georgia remains in force. The ban will not apply to the freight transport.