Տնտեսություն 20:07 05/06/2020 Հայաստան
Բոլորս պետք է գիտակցենք, որ նորմերի պահպանմաբ կարող ենք հասնել ցանկալի արդյունքի:  Պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցի ընթացքում  ասաց  Տեսչական մարմինների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Արթուր Ասոյանը՝ անդրադառնալով տեսչական մարմինների աշխատանքին:
Նրա խոսքով՝ հունվարի 24-ից ի վեր  ուժեղացված աշխատանքներ են տարվում սահմանային անցակետերում, նաև լածնածավալ գործողություններ են տնտեսվարողների մոտ:
«Մենք հատել ենք շուրջ 22 000  ստուգողական այցերի շրջանակը: Սա մեծ ծավալ է, որի արդյունքում կասեցվել է 1490 տնտեսվարող սուբյեկտի գործողություն: Միայն այսօրվա դրությամբ  ունեցել են 796 ստուգում,որոնցից կասեցվել է 220-ի գործունեությունը: Դրանք հիմնականում այն  տնտեսվարողներն են, որոնք  գործունեությունը սկսել են ծավալել վերջերս ՝ հանրային սննդի կետեր, հանրային տրանսպորը և այլն:Իսկ այն տնտեսվարողները , որոնք  ի սկզբանե գործել են, որոշակի առումով այս թվերի մեջ բարելավումներ ունենք:  Ստացվում է այնպես, որ բիզնեսը շատ արագ արձագանքում է և միայն այդ կանոնների պահպանմամբ կարող ենք շարունակել բնականոն գործունեույունը և չգնալ տոտալ փակումների»,-ասաց Արթուր Ասոյանը:
Տեսչական մարմինների համակարգման գրասենյակի ղեկավարը ևս նշեց, որ պետք է սովորել  ապրել այս իրավիճակում ՝ կանոնները պահպանելով, քանի որ դրանք սահմանվել են բոլորի համար և ենթակա են անխտիր կատարման:

Общество 20:36 05/06/2020 Армения
Все мы должны осознавать, что соблюдением норм сможем достичь желаемого результата. Об этом на брифинге после заседания комендатуры заявил руководитель Бюро по координированию работ инспекционных органов аппарата премьер-министра Армении Артур Асоян, коснувшись работы инспекционных органов.
По его словам, с 24 января усиленная работа проводится на пограничных пунктах, осуществляются широкомасштабные действия у хозяйствующих субъектов.
«Мы уже осуществили более 22 тысяч проверочных визитов. В результате этих проверок прекращена деятельность 1490 хозяйствующих субъектов. Только по состоянию на сегодняшний день мы провели 796 проверок, прекращена деятельность 220 хозяйствующих субъектов. Речь идет о сфере общественного питания, общественного транспорта и пр.», – отметил он.
«И предприятия, которые работали с самого начала, имеют некоторые улучшения в этих показателях. Выходит, бизнес реагирует очень быстро, и только следуя этим правилам, мы можем продолжать нашу обычную деятельность и не прибегать к тотальному закрытию», – сказал Артур Асоян.
Он отметил также, что необходимо научиться жить в этой ситуации, соблюдая правила, так как они установлены для всех и подлежат безоговорочному исполнению.