Հասարակություն 16:02 04/08/2020 Հայաստան
Միասնական քննությունների արդյունքում դրական ու բարձր միավորներ ստացավ, բայց որևէ բուհ չընդունված դիմորդներն այսօր հանդիպում են ունեցել։ «Պահանջատեր դիմորդ» նախաձեռնության անդամ Հայկ Բաբալյանը այդ հանդիպումից լուսանկարներ է հրապարակել ու կից գրառում կատարել.
«Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, այսօր տեղի ունեցավ պահանջատեր դիմորդ շարժման մասնակիցների և Արայիկ Հարությունյանի հանդիպումը։
Հանդիպումն այնքան էլ արդյունավետ չէր, պարոն Հարությունյանը բառեր չէր գտնում մեր հարցերին պատասխանելու համար. բառամթերքը թույլ չէր տալիս։
Իսկ եթե մի փոքր ավելի լուրջ, ապա՝ սա մեր բողոքի ակցիան է ընդդեմ Արայիկ Հարությունյանի։ Մարդ՝ ով օրեր շարունակ անտեսեց մի շարք երիտասարդների, արհամարհեց դիմորդներին, անգամ չհամաձայնվեց հանդիպել մեզ հետ։
Պարոն Հարությունյան, հիասթափությունը Ձեր անձի հանդեպ հատել է բոլոր սահմանները, Դուք այլևս կործանված եք...
Հ.Գ. ի դեպ, այս կերպարն ենք ստացել, քանի որ սոցիալական ցանցում և բազմաթիվ լրատվական կայքերում Արայիկ Հարությունյանին ներկայացնում են հենց այսպես»։
Հիշեցնենք, երեկ Բաբալյանը տեղեկացրել էր, որ վերջապես Արայիկ Հարությունյանի հետ են հանդիպելու, հանդիպումն էլ անցնելու է նախարարությունից դուրս, ոչ ֆորմալ միջավայրում։
ԿԳՄՍ նախարարության մամուլի խոսնակ Օֆելյա Կամավոսյանն էլ հերքել էր լուրը՝ նշելով.
«Հարգելի' գործընկերներ, սա ապատեղեկատվություն է, նախարարի գրաֆիկում նման որևէ հանդիպում վաղը նախատեսված չէ»։

Образование 18:13 04/08/2020 Армения
Набравшие по итогам вступительных экзаменов высокие баллы, но не поступившие ни в один вуз абитуриенты сегодня провели встречу. Член инициативы «Голос требовательного абитуриента» Айк Бабалян опубликовал фотографии с данной встречи, сопроводив записью:
«Как мы уже сообщили, сегодня состоялась встреча участников движения требовательный абитуриент с министром образования, науки, культуры и спорта Армении Араиком Арутюняном.
Встреча оказалась не очень эффективной, сам Арутюнян не мог найти подходящих слов для того, чтобы ответить на наши вопросы, этого не позволял его словарный запас.
Если серьезно, то это была наша акция протеста против Араика Арутюняна. Человек, который на протяжении вот уже скольких дней проигнорировал целый ряд молодых людей, проигнорировал абитуриентов, даже не согласился на встречу с нами. Господин Арутюнян, разочарование вами просто перешло все границы.
P.S. Кстати, вы получили этот образ за то, что в соцсетях и на многочисленных информационных сайтах Араика Арутюняна представляют именно так».
Напомним, вчера Бабалян сообщил, что наконец-то они встретятся с Араиком Арутюняном, а встреча пройдет в неформальной обстановке.
Однако пресс-секретарь министерства Офелия Камавосян опровергла сведения, отметив:
«Уважаемые коллеги, это дезинформация, в графике министра завтра не запланировано подобной встречи».