Կրթություն, գիտություն 14:16 18/08/2020 Հայաստան
Շփումների զգալի սահմանափակումը կօգնի ուսումնական գործընթացը շարունակել առանց շեղումների. Հարությունյան
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը կամավոր ինքնամեկուսացման կամ շփումների սահմանափակման կոչ է անում աշակերտներին և ուսանողներին։
«Սիրելի ծնողներ, աշակերտներ և ուսանողներ, արդեն տեղեկացրել ենք, որ բուհերում և հանրակրթական հաստատություններում ուսումնական գործընթացը մեկնարկում է սեպտեմբերի երկրորդ կեսից (բացառությամբ առաջին կուրսի ուսանողների):
Ամբողջ տարվա ընթացքում ուսումնական գործընթացն ամբողջությամբ իրականացնելու, նոր սահմանափակումներից խուսափելու համար խնդրում ենք հնարավորության դեպքում սեպտեմբերի 1-14-ը ապահովել աշակերտների, ուսանողների շփումների սահմանափակում՝ կամավոր մեկուսացում, որպեսզի առավելագույնս կտրենք համավարակի տարածման շղթաները և մեկնարկի առաջին օրվանից վիրուսը չբերենք դպրոց՝ օգնելով նաև առողջապահական համակարգին էլ ավելի նվազեցնել վարակվածների թիվը:
Շփումների զգալի սահմանափակումը մեծ հավանականությամբ կօգնի ուսումնական գործընթացը շարունակել առանց շեղումների՝ արդեն հաստատված դասացուցակներով և ծրագրերով»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արայիկ Հարությունյանը։

Education 15:38 18/08/2020 Armenia
Minister calls for students' voluntary self -isolation and restriction of interactions ahead of the resumption of classes
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Armenia Arayik Harutyunyan has called on school and university students for voluntary self-isolation and restriction of social interactions.
The minister's warning came after the government decision to resume classes in schools and universities across the country starting from September 15.
"To ensure the uninterrupted education process throughout the year and avoid new restrictions, I call on all students restrict their social interactions for the period of September 1-14 and self-isolate voluntarily to break the chain of the virus spread before the start of the classes," the minister wrote on Facebook.
In the minister's words, the restriction of social interactions will significantly ensure the education process will proceed without disruptions according to the schedule and adopted plan.