Քաղաքական 12:18 31/08/2020 Հայաստան
Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանը շնորհավորական ուղերձ է հրապարակել Արցախի Հանրապետության առաջին նախագահ, Արցախի հերոս Ռոբերտ Քոչարյանի ծննդյան օրվա կապակցությամբ։
«Մեծարգո  նախագահ
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Որպես Արցախյան ազգային ազատագրական պայքարի առաջնորդներից  և Արցախի Հանրապետության առաջին նախագահ՝ Դուք նշանակալի ներդրում եք ունեցել մեր անկախ պետականության ստեղծման, կայացման ու զարգացման,  պետության  առջև ծառացած մարտահրավերների լուծման, դժվարությունների հաղթահարման, պաշտպանունակության ապահովման ու ամրապնդման, Արցախյան խնդրի կարգավորման և հաղթանակների կերտման գործում:
Ձեր նվիրյալ ծառայությամբ  և երկարամյա պետականամետ գործունեությամբ Դուք վկայել եք Ձեր անվերապահ նվիրումն ու սերը՝ հանուն հայրենի մեր երկրի ու մեր ժողովրդի՝ վաստակելով հայրենակիցների մեծ հարգանքը և զգալի հեղինակությունը արտերկրում:
Առանձնահատուկ ջերմությամբ ուզում եմ լավագույն բարեմաղթանքներս հղել Ձեզ և Ձեր ընտանիքի անդամներին, վստահ եմ, որ նրանք  պահպանելով Ձեր օջախի ավանդույթները, բարի համբավն ու արժանապատվությունը, Ձեզ հետ միասին իրենց հոգու արիությամբ և տոկունությամբ, անսպառ ուժով ու կորովով կհաղթահարեն բոլոր փորձությունները՝  ի բարօրություն Հայաստանի, Արցախի և հայ ժողովրդի:
Թող Աստված օրհնի Ձեզ և Ձեր ընտանիքը՝ շնորհելով ամենքիդ հոգու խաղաղություն, անկոտրում կամք և զորություն:

Политика 14:28 31/08/2020
Герой Арцаха Виталий Баласанян направил поздравительное послание по случаю дня рождения первого президента Республики Арцах, героя Арцаха Роберта Кочаряна.
В поздравлении, в частности, говорится:
«Уважаемый президент,
Сердечно поздравляю Вас с днём рождения.
В качестве лидеров Арцахской национальной освободительной борьбы и первого президента Республики Арцах, Вы внесли значимый вклад в дело создания, становления и развития нашей независимой государственности, решения стоящих перед государством вызовов, преодоления трудностей, обеспечения и укрепления обороноспособности, урегулирования Арцахской проблемы и достижения побед.
Вашей преданной службой и многолетней государственно-ориентированной деятельностью Вы доказали свою безоговорочную преданность и любовь к нашей стране и нашему народу, заслужив большое уважение соотечественников и ощутимый авторитет за границей.
С особой теплотой хочу направить наилучшие пожелания Вам и членам Вашей семьи, уверен, что они, сохраняя все традиции Вашего очага, доброе имя и достоинство, вместе с Вами силой и стойкостью духа, неиссякаемой силой и энергией преодолеют все испытания во благо Армении, Арцаха и армянского народа.