Առողջություն 11:05 12/01/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1885 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 355 նոր դեպք: Առողջացել է 729 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 15 մարդ: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունվարի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 162643 դեպք, որոնցից 150602-ն` առողջացած, 2941-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  707 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8393 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 611815 թեստավորում:

Здоровье 11:30 12/01/2021 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 355 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1885 тестах), выздоровели 729 человек.
За минувшие сутки скончались 15 пациентов с коронавирусом, 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 12 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 162643. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 150602 человека.
Число случаев с летальным исходом составило 2941. За минувшие сутки зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 707.
Фактически на лечении на данный момент находятся 8393 пациента. В общей сложности было проведено 611815 тестирований.