Առողջություն 11:08 08/03/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2465 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 337 նոր դեպք: Առողջացել է 170 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ։ Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 175016 դեպք, որոնցից 164954-ն` առողջացած, 3225-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  829 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր,  ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4054 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6008 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 753705 թեստավորում:

Здоровье 11:24 08/03/2021 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 337 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2465 тестах), выздоровели 170 человек.
За минувшие сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом, 4 из них, согласно сообщению Минздрава Армении, по причине другой болезни.
По положению на 11:00 понедельника, 8 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 175016. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 164954 человека. Число случаев с летальным исходом составило 3225.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 829.
С начала пандемии, по официальным данным, в Армении скончались 4054 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 6008 пациентов. В общей сложности было проведено 753705 тестирований.