Առողջություն 11:03 11/03/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4285 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 748 նոր դեպք: Առողջացել է 182 մարդ։ Մեկ օրում գրանցվել է մահվան 2 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 176286 դեպք, որոնցից 165441-ն` առողջացած, 3239-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 834 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր,  ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4073 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6772 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 761945 թեստավորում:

Здоровье 11:35 11/03/2021 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 748 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4285 тестах), выздоровели 182 человека.
За минувшие сутки скончались 2 пациента с коронавирусом.
По положению на 11:00 четверга, 11 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 176286. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 165441 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3239.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 834.
С начала пандемии, по официальным данным, в Армении скончались 4073 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 6772 пациента. В общей сложности было проведено 761945 тестирований.