Առողջություն 11:21 14/04/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5869 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1075 նոր դեպք: Առողջացել է 583 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 21 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 205128 դեպք, որոնցից 184243-ն` առողջացած, 3794-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 957 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4751 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16134 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 915473 թեստավորում:

Здоровье 11:39 14/04/2021 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1075 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5869 тестах), выздоровели 583 человека.
За минувшие сутки скончался 21 пациент с коронавирусом, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 среды, 14 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 205128. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 184243 человека. Число случаев с летальным исходом составило 3794.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 957.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончался 4751 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 16134 пациента. В общей сложности было проведено 915473 тестирования.