Առողջություն 11:15 17/04/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5290 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 870 նոր դեպք: Առողջացել է 1056 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 33 մարդ։ Նրանցից 9-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 207973 դեպք, որոնցից 187256-ն` առողջացած, 3859-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 978 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4837 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15880 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 931583 թեստավորում։

Health 12:13 17/04/2021 Armenia
Armenia has confirmed 870 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 207,973 as of 11 a.m. Saturday, April 17, the Ministry of Health reports.
1,056 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 187,256. The COVID-19 death toll has increased by 33 to 3,859. The figure does not include the deaths of 978 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 15,880. As many as 931,583 tests have been performed in the country since the disease outbreak.