Առողջություն 11:15 17/04/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5290 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 870 նոր դեպք: Առողջացել է 1056 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 33 մարդ։ Նրանցից 9-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 207973 դեպք, որոնցից 187256-ն` առողջացած, 3859-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 978 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4837 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15880 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 931583 թեստավորում։

Здоровье 12:26 17/04/2021 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 870 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5290 тестах), выздоровели 1056 человек.
За минувшие сутки скончались 33 пациента с коронавирусом, у 9 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 субботы, 17 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 207973. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 187256  человек. Число случаев с летальным исходом составило 3859.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 978.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4837 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 15880 пациентов. В общей сложности было проведено 931583 тестирования.