Քաղաքական 11:41 19/05/2021 Հայաստան
Այսպիսի անընդունելի վարքագծի կրկնվելու դեպքում կնախաձեռնվեն կտրուկ իրավական գործընթացներ. «Հայաստան» դաշինք
«Հայաստան» դաշինքի նախընտրական կենտրոնական շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ.
«Ինչպես տեղեկացրել էինք, «Հայաստան» դաշինքը արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ նշանակելուց հետո իրականացնում է Երևանում և մարզերում նախընտրական շտաբերի կազմավորման գործընթացը։
Մարզային որոշ շտաբերից ստացել ենք ահազանգ այն մասին, որ ոստիկանության առանձին ծառայողներ տեսնելով «Հայաստան» դաշինքի ցուցանակները, առանց որևէ հիմնավորման ներս են մտել շտաբերի տարածքներ և փորձել են հետարքրվել շտաբի ցուցանակի, շտաբի կազմակերպչական այլ հարցերի մասին։
Հատուկ և հստակ տեղեկացնում ենք, որ Ոստիկանության որևէ ծառայող չի կարող ստանձնել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործառույթը, պարտավոր է մնալ իր իրավասությունների տիրույթում և որևէ փորձ անգամ չկատարի «Հայաստան» դաշինքի շտաբի գործընկերների նկատմամբ անուղղակի ճնշում գործադրելու ուղղությամբ։
Հրավիրում ենք Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի, ինչպես նաև միջազգային դիտորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպությունների ուշադրությունը նման վարքագծի նկատմամբ, հաշվի առնելով վարչական ռեսուրսի չարաշահման օբյեկտիվ մտահոգությունները։
Այսպիսի անընդունելի վարքագծի կրկնվելու դեպքում մեր կողմից կնախաձեռնվեն կտրուկ իրավական գործընթացներ»։

Политика 13:33 19/05/2021 Армения
В случае повторения подобного неприемлемого поведения будут инициированы правовые процессы – альянс «Армения»
Официальный представитель центрального предвыборного штаба альянса «Армения» Арам Вардеванян выступил с заявлением, в котором говорится:
«Как мы уже сообщали, после назначения даты внеочередных парламентских выборов альянс "Армения" приступил к процессу формирования предвыборных штабов в Ереване и областях.
Из некоторых областных штабов нами уже получены сигналы о том, что отдельные служащие Полиции, увидев вывески альянса "Армения", без каких-либо обоснований вошли на территории штабов и пытались поинтересоваться вывеской штаба, другими организационными вопросами касательно штаба.
Особо и однозначно сообщаем, что ни один служащий Полиции не может взять на себя функции Центральной избирательной комиссии, он обязан оставаться в рамках своей компетенции и не предпринимать никаких попыток в направлении оказания косвенного давления на коллег из штаба альянса "Армения".
Обращаем внимание Центральной избирательной комиссии, а также осуществляющих международные наблюдательские миссии организаций на подобное  поведение, учитывая объективные опасения по поводу злоупотребления административным ресурсом.