Հասարակություն 14:32 21/06/2021 Հայաստան
Պայմանավորված արաբական անապատներից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ հունիսի 21-26-ը հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է խիստ բարձր ջերմային ֆոն, Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում, Վայոց Ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտային գոտում և Երևանում ցերեկային ժամերին սպասվում է +39…+40 աստիճան։
Հունիսի 21-26-ը նշված գոտիներում սպասվում է նաև բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ:
Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձր։ Խորհուրդ է տրվում ժամը 11։00-ից մինչև 17։00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արևի ուղիղ ճառագայթներից։
Հանրապետության տարածքում հունիսի 21-ի ցերեկը, 22-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի:
Երևան քաղաքում հունիսի 21-ի ցերեկը, 22-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, երեկոյան ժամերին՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:

Society 15:50 21/06/2021 Armenia
Due to the penetration of the tropical warm air wave from the Arabian Desert, on 21-24 June high thermal background is expected throughout the territory of Armenia, Hydromet meteorological Service reported on Monday.
In the valley and foothills of Ararat, in the foothills of Vayots Dzor province, in the valleys of Syunik province and in Yerevan in the daytime +39․․․+40 degrees is predicted. On 21-24 June, high risk of fire is also expected in the mentioned territories, the source said.
The intensity of UV radiation is expected to be above normal. It is recommended to avoid direct sunlight from 11:00 to 17:00, the Service added.