Սպորտ 18:04 30/07/2021 Աշխարհում
Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում Հայաստանի 7 պատվիրակներից վեցը՝ հրաձգուհի Էլմիրա Կարապետյանը, ձյուդոիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանը, բռնցքամարտիկ Կորյուն Սողոմոնյանը, լողորդներ  Վարսենիկ Մանուչարյանը, Արթուր Բարսեղյանը և  ծանրորդուհի Իզաբելա Յայլյանն արդեն ավարտել են իրենց  ելույթները:
Ինչպես փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը,առայժմ մեր մարզիկները մեդալ չեն նվաճել,բայց դեռ հաջողություն  ակնկալում ենք: Նրանցից մեկն է բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովը (63 կգ): Նախորդ երեք օրերի նման, վաղը ՝ հուլիսի 31-ին, չորրորդ օրն անընդմեջ  մեր երկրից դարձյալ մեկ մարզիկ ՝ այս անգամ գյումրեցի Բաչկովը կելնի ասպարեզ: Օլիմպիական ռինգում նրա երկրորդ մրցակիցն է ադրբեջանցի  Ջավիդ Չելեբիևը:

На олимпийском ринге сразятся гюмриец Бачков и азербайджанский спортсмен
Шестеро из семи делегатов Армении на Олимпиаде в Токио – стрелок Эльмира Карапетян, дзюдоист Фердинанд Карапетян, боксер Корюн Согомонян, пловцы Варсеник Манучарян, Артур Барсегян и тяжелоатлетка Изабелла Йайлян уже завершили свои выступления.
Как передает Национальный олимпийский комитет Армении, наши спортсмены пока не завоевали медалей, но мы ждем успеха, в частности, от боксера Ованнеса Бачкова (63 кг).
Так же, как за прошедшие три дня, завтра, 31 июля, четвертый день подряд еще один наш спортсмен, гюмриец Ованне Бачков выйдет на ринг.
Его вторым противником на олимпийском ринге – азербайджанец Джавид Челебиев.
Бой начнется в 7:36 утра.
«Надеемся, что почетный гюмриец внось одержит победу и порадует любителей спорта»,- сообщают в Комитете.