Քաղաքական 18:45 03/08/2021 Հայաստան
ԱԺ ներսում և հեռուստատեսությամբ պոպոլիզմը, մարդկանց աչքերում փոշի ցանելը շարունակվում է, իսկ իրականում շարունակվում է քաղաքական հետապնդումները և հետևողականորեն անում են քայլերը ։Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը։
Նա նշեց, որ քննչական մարմինն արգելում է տեսակցությունը դաշինքի կալանավորված պատգամավորներին։
Ինչ վերաբերում է հարցին,թե ինչ պաշտոն է նա զբաղեցնում կամ զբաղեցրել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում, Վահե Հակոբյանը հայտնեց, որ  կոմիբինատի խորհրդում դադարեցվել է իր լիազորությունները և այլևս չի զբաղեցնում Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի խորհրդի անդամի պաշտոնը:
«Որոշում կայացնելով վերցնել մանդատը՝ ակնհայտ է, որ հակասություն կա օրենքի, անհամատեղելի են երկու պաշտոնները: Ստիպված դուրս եմ եկել այդ պաշտոնից, և դադարեցվել են իմ լիազորությունները»,- ասաց Վահե Հակոբյանը:
Մեկ այլ հարցին, թե արդյոք Միքայել Մինասյանը մասնաբաժին ունի, Հակոբյանն արձագանքեց․
«Անհեթեթություն եք ասում դուք,միանգամից ասում եմ եմ ՝ ոչ , չունի»։
Անդրադառնալով Փաշինյանի այն հայտարարությանը,թե չագուչն առաջինը կոմբինատի աշխատակիցների գլխին է ջարդվելու, պատգամավորն ասաց․ «Ժամանակը ցույց կտա, թե չագուչն ում գլխին կկոտրվի»։

Политика 20:29 03/08/2021 Армения
Внутри НС и по телевидению популизм, очковтирательство продолжаются, а в действительности продолжаются политические преследования, и последовательно проводится работа в этом направлении. Об этом в беседе с журналистами сказал член альянса «Армения» Ваге Акопян.
Он отметил, что следственный орган запрещает посещение арестованных депутатов альянса. Что касается вопроса, какую должность он занимает или занимал в Зангезурском медно-молибденовом комбинате, Ваге Акопян сообщил, что его полномочия в Совете комбината приостановлены, и он больше не занимает должность члена Совета Зангезурского медно-молибденового комбината.
«Приняв решение взять мандат, очевидно, что есть противоречие с законом, эти два поста несовместимы. Я был вынужден оставить пост, и мои полномочия были приостановлены»,- сказал Ваге Акопян.
На другой вопрос, имеет ли Микаел Минасян долю в комбинате, Акопян заметил:
«Вы говорите абсурдные вещи, сразу отвечаю, нет, у него нет доли».
В связи с заявлением Пашиняна о том, что молоток в первую очередь ударит по головам работников комбината, депутат ответил: «Время покажет, по чьей голове ударит молоток».