Առողջություն 11:41 09/09/2021 Հայաստան
Հայաստանում սեպտեմբերի 9-ին կատարվել է 5670 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 587 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 529 մարդ, գրանցվել է մահվան 16 դեպք: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 246 997 դեպք, որոնցից 230 820-ն` առողջացած, 4968-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1169 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6137 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10040 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 594 150 թեստավորում:

Здоровье 12:05 09/09/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 587 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5670 тестах), выздоровели 529 человек.
За сутки от коронавируса скончались 16 человек, у двух из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1169.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 9 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 246 997. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 230 820 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4968.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6137 зараженных коронавирусом пациентов.
Фактически на лечении на данный момент находится 10040 пациентов. В общей сложности было проведено 1 594 150 тестирований.