Առողջություն 10:15 27/12/2021 Աշխարհում
COVID-19 պանդեմիան մարդկության համար վերջինը չէ, անհրաժեշտ է պատրաստվել հաջորդին, հայտարարել Է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերեշը իր Twitter-ի իր էջում:
Դեկտեմբերի 27-ին աշխարհում նշվում է հակահամաճարակային պատրաստվածության միջազգային օրը: ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեան այն հռչակել է 2020 թվականի նոյեմբերին։
«COVID-19-ը չի լինի մարդկությանը բախվող վերջին պանդեմիան: Արձագանքելով այս առողջապահական ճգնաժամին, մենք պետք է պատրաստվենք հաջորդին: Հակահամաճարակային պատրաստվածության միջազգային օրը եկեք այդ հարցին պատշաճ ուշադրություն դարձնենք, ուշադրություն ներդրումներ, որոնք այն պահանջում է», - գրել է Գուտերեշը:

Health 10:35 27/12/2021 World
United Nations Secretary-General António Guterres on Monday warned that the COVID-19 pandemic is not the last of its kind and that people should take measures to prevent such crises in the future, ANI reported.
"COVID-19 will not be the last pandemic humanity will face. As we respond to this health crisis, we need to prepare for the next one. On this International Day of Epidemic Preparedness, let's give this issue the focus, attention and investment it deserves," Guterres said in a tweet.
The first-ever International Day of Epidemic Preparedness was marked on December 27 last year after the UN and the World Health Organization (WHO) agreed on the need to advocate the need for preparedness for and prevention of epidemics.