Հասարակություն 08:00 25/04/2022 Աշխարհում
Մեծ Բրիտանիայում լույս կտեսնի լրագրող, արքայադուստր Դիանայի մասին կենսագրական գրքերի հեղինակ Թինա Բրաունի «Պալատի փաստաթղթերը» նոր գիրքը: Գիրքը վաճառքում կհայտնվի երեքշաբթի՝ ապրիլի 26-ին, գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով «Page Six» պորտալին:
Մասնավորապես, լրագրողը պատմել է, որ արքայազներ Ուիլյամն ու Հարրին ծանր են տարել հոր՝ արքայազն Չարլզի և մոր՝ արքայադուստր Դիանայի վեճերը:
«Մի օր Հարրին սկսել է իր փոքրիկ բռունցքներով խփել հոր ոտքերին և բղավել. «Ատում եմ, ատում եմ քեզ: Մայրիկը քո պատճառով լաց է լինում»,- գրել է Թինա Բրաունը:
Լրագրողի խոսքով՝ երեխաները նաև տուժել են մոր քմահաճ բնավորության պատճառով։
«Նրանք սովոր են, որ այն մարդկանց, ում սիրում էին, հանկարծակի անհետանում էին կամ կորցնում էին իրենց հանդեպ բարեհաճությունը», - ասում է թագավորական կենսագիրը:
Նա պատմել է, որ մի անգամ եղբայրների հետ չեն ցանկացել շփել նրանց զարմուհիները՝ արքայադուստր Բեատրիսը և Եվգենիան, քանի որ Դիանան դադարել է խոսել իրենց մոր՝ Սառա Ֆերգյուսոնի հետ:
Գրքի հեղինակը նաև հայտնել է, որ 1997 թվականին արքայադուստր Դիանայի մահվանից հետո նրա կրտսեր որդին՝ արքայազն Հարրին չի կարողացել կենտրոնանալ ուսման վրա և հաճախ կռվի մեջ է ներքաշվել։Ավելի ուշ, երիտասարդության տարիներին, մոր վիշտը նրա մոտ ալկոհոլի հետ կապված խնդիրներ է առաջացրել, ասել է Թինա Բրաունը:

Общество 11:06 25/04/2022 В мире
В Великобритании выходит новая книга журналистки, автора биографических книг о принцессе Диане Тины Браун «Документы Дворца». О содержании издания, которое поступит в продажу во вторник, 26 апреля, пишет «Газета.Ru» со ссылкой на портал Page Six.
В частности, журналистка рассказывает, что принцы Уильям и Гарри тяжело переживали ссоры отца, принца Чарльза, и матери, принцессы Дианы.
«Однажды Гарри принялся колотить отца по ногами своими маленькими кулачками и кричать: «Я ненавижу, ненавижу тебя! Из-за тебя мама плачет!» — написала Тина Браун.
По словам журналистки, дети также страдали от капризного характера матери.
«Они привыкли к тому, что люди, которых они любили, внезапно исчезали или оказывались в немилости», — рассказала королевский биограф.
Так, по ее словам, однажды в общении с братьями было отказано их кузинам, принцессам Беатрис и Евгении, поскольку Диана перестала разговаривать с их матерью Сарой Фергюсон.
Автор книги также сообщила, что после гибели принцессы Дианы в 1997 году ее младший сын принц Гарри, перешедший тогда в Итонскую школу, не мог сосредоточиться на учебе и часто ввязывался в драки. Позже, в юности, скорбь по матери спровоцировала у него проблемы с алкоголем, считает Тина Браун.