95-ամյա Ջինա Լոլոբրիջիդան հոսպիտալացվել է
Իտալացի դերասանուհի Ջինա Լոլոբրիջիդան հոսպիտալացվել է տանն ընկնելուց հետո։ Այս մասին հայտնում է «Գազետա․ռու»-ն՝ հղում անելով Ansa գործակալությանը։
Հայտնի է, որ «Ֆանֆան վարդակակաչ» և «Փարիզի Աստվածամոր տաճարը» ֆիլմերի 95-ամյա կինոաստղը կոտրել է կոնքազդրը և պետք է վիրահատվի։ Նրա վիճակը բժիշկների մոտ անհանգստություն չի առաջացնում։
Լոլոբրիջիդան սեպտեմբերին կայանալիք ընտրություններում առաջադրվել է երկրի վերին պալատի (Սենատի) ընտրություններում։ Նա առաջադրվել է «Ինքնիշխան և ժողովրդական Իտալիա» քաղաքական միավորից։
Լոլոբրիջիդան արդեն մեկ անգամ առաջադրվել է 1999 թվականին Եվրախորհրդարանի ընտրություններում, սակայն չի անցել օրենսդիր մարմին՝ հավաքելով ընդամենը 10000 ձայն։

Культура 17:11 12/09/2022 В мире
Итальянская актриса Джина Лоллобриджида госпитализирована после падения дома. Об этом сообщает gazeta.ru со ссылкой на агентство Ansa.
Известно, что 95-летняя кинозвезда сломала бедро и будет прооперирована. Состояние звезды фильмов «Фанфан-Тюльпан» и «Собор Парижской Богоматери» не вызывает опасения у врачей.
В августе стало известно, Лоллобриджида баллотируется в верхнюю палату парламента страны на выборах в сентябре. Лоллобриджида выдвинулась от политического образования «Суверенная и народная Италия» и проходила вне списка.
Лоллобриджида уже однажды выдвигалась в 1999 году на выборах в Европарламент, однако не прошла в законодательный орган, набрав 10 тыс. голосов.