Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթում հաստատվել է կորոնավիրուսի 106 նոր դեպք,1 մարդ մահացել է
Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝ նոյեմբերի 21-27-ը, կատարվել է ընդհանուր 1917 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 106 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 123 հիվանդ, մահվան 1 դեպք է արձանագրվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում նոյեմբերի 28-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 445 737 դեպք, որոնցից 434 866 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 301 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8710 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1684 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 394 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Health 12:51 28/11/2022 Armenia
Armenia confirmed 106 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 445,737 as of 11 a.m. Monday 28 November, according to data released by the Ministry of Health.
A total of 1,917 tests were administered from November 21-27.
123 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 434,866.
One new Covid-19 death has been recorded in the country, taking the official death toll to 8,710. The figure does not include the deaths of 1,684 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.