«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանի ասուլիսից հետո, ՔՊ-ն վարչության նիստ է հրավիրելու.
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՔՊ-ն այսօր երեկոյան՝ Նիկոլ Փաշինյանի ասուլիսից հետո, վարչության նիստ է հրավիրելու: Նիստին մասնակցելու է նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Մեր տեղեկություններով՝ ՔՊ-ականները քննարկելու են Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Բանն այն է, որ ՔՊ-ականներն իրենք էլ զգում են, որ մեր վիճակը, հատկապես՝ Արցախի հարցում, մեղմ ասած, հուսադրող չէ, իսկ Ադրբեջանի հետ բանակցությունները գնալով փակուղի են մտնում, արտաքին ֆրոնտում մարտահրավերները շատանում են: Հենց այս իրավիճակից ելնելով՝ ՔՊ-ականները որոշել են առավել հաճախ հանդիպել Փաշինյանի հետ, որպեսզի անձամբ նրանից տեղեկանան զարգացումների մասին:
Մեր տեղեկություններով՝ վարչության նիստում կքննարկվի նաև պատգամավոր, ՔՊ վարչության անդամ Արսեն Թորոսյանի շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Բանն այն է, որ ՔՊ-ականներին այս օրերին չի հաջողվում ԱԺ-ում «բռնացնել» Արսեն Թորոսյանին, նրանք կարդում են Թորոսյանի գրառումները, ուստի հույս ունեն, որ Թորոսյանը կգա վարչության նիստին և պարզբանումներ կտա, թե ինչպես է ստացվել, որ իր պաշտոնավարման ժամանակ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի անվան տակ մեծ թվով գումարներ են մսխվել պետբյուջեից»։

«Жоховурд»: После пресс-конференции Пашиняна, «Гражданский договор» созовет заседание правления
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что «Гражданский договор» сегодня вечером, после пресс-конференции Никола Пашиняна, созвал заседание правления. В заседании примет участие также премьер Никол Пашинян.
«По нашим сведениям, члены «Гражданского договора» обсудят создавшуюся вокруг Армении и Арцаха ситуацию. Дело в том, что в «Гражданском договоре» чувствуют, что наше положение, особенно в вопросе Арцааха, мягко говоря, не обнадеживает, а переговоры с Азербайджаном все больше заходят в тупик, вызовы на внешнем фронте увеличиваются. Исходя из этой ситуации, члены «Гражданского договора» решили чаще встречаться с Пашиняном, чтобы узнавать о развитиях именно от него.
По нашим сведениям, на заседании правления будет обсуждена также ситуация, которая создалась вокруг депутата, члена правления «Гражданского договора» Арсена Торосяна. Дело в том, что депутатам фракции в эти дни не удается «застичь» в парламенте Арсена Торосяна, они читают его публикации в Facebook, посему надеются, что Торосян придет на заседание правления и объяснит, как могло случиться, что в период его пребывания в должности под предлогом борьбы с коронавирусом из бюджета были расхищены такие крупные суммы», - пишет газета.