Քաղաքական 20:15 05/05/2023 Արցախ
Ասկերանի հատվածում ադրբեջանցիները կրակել են գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ
Արցախի հանրապետության  ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը հայտնում է, որ ադրբեջանցիները կրակել են գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ:
«Մայիսի 5-ին ժամը 10:55-ին, ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Վարդաձոր գյուղի վարչական տարածքում, Ա. Վահանյանը տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են իր ուղղությամբ:
Դեպքի վայր մեկնած Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները պարզել են,  Ա.Վահանյանը (ծնված1971թ.) Ասկերանի շրջանի Վարդաձոր գյուղի վարչական տարածքում` իրեն պատկանող նռան այգում «КТЗ-90» մակնիշի թրթուռավոր տրակտորով, գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով, կրակել են տրակտորի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:

Общество 20:20 05/05/2023 Регион
5 мая, в 10:55, в Аскеранское РОВД поступило сообщение о том, что с азербайджанских боевых позиций был открыт огонь по А. Ваганяну, который проводил сельскохозяйственные работы на тракторе на административной территории села Вардадзор. Об этом сообщает Полиция МВД Арцаха.
Выехавшие на место сотрудники Аскеранского райотдела установили, что с прилегающих азербайджанских боевых позиций из стрелового оружия различного калибра был открыт огонь в направлении А. Ваганяна (1971 г.р.) во время выполнения им сельскохозяйственных работ на гусеничном тракторе марки «КТЗ-90» в принадлежащем ему гранатовом саду, на административной территории села Вардадзор Аскеранского района, и трактора, в результате чего сельскохозяйственные работы были прекращены.