Քաղաքական 11:07 27/05/2023 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 26-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում Արցախի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակի հարցն էր:
ԱՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից տեղեկացնում են, որ քննարկվել են արտաքին քաղաքական ու անվտանգային, ինչպես նաև շրջափակման հարուցած սոցիալական ու տնտեսական մարտահրավերներին առնչվող հարցեր:
Նախագահը  տվել է մի շարք հանձնարարականներ, որոնք վերաբերում են առկա հիմնախնդիրների լուծմանը՝ կարճաժամկետ և երկարաժամկետ  կտրվածքով:

Политика 11:15 27/05/2023 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян 26 мая созвал заседание Совета безопасности, в повестку которого был включен вопрос военно-политической обстановки вокруг Арцаха.
Согласно информации пресс-службы президента, в ходе заседания были обсуждены вопросы, связанные с внешней политикой и безопасностью, а также социально-экономические вызовы, вызванные блокадой.
Президент дал ряд поручений, касающихся решения существующих проблем в краткосрочной и долгосрочной перспективе.