Քաղաքական 13:58 06/06/2023 Տարածաշրջան
Անհամբերությամբ սպասում ենք Վաշինգտոնում Երևանի և Բաքվի միջև բանակցությունների անցկացմանը. Վեդանտ Պատել
«Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք այս ամսվա վերջին Վաշինգտոնում բանակցությունների ևս մեկ փուլի անցկացմանը, քանի որ Երևանն ու Բաքուն շարունակում են հետամուտ լինել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղ ապագային: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայության ղեկավարի տեղակալ Վեդանտ Պատելը։
«Ինչպես նախկինում ասել եմ, ուղիղ երկխոսությունն առանցքային է խնդիրների լուծման և տևական ու արժանապատիվ խաղաղության հասնելու համար։ ԱՄՆ-ն գոհ է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցություններն ընթանում են տարբեր հարթակներում, այդ թվում՝ ղեկավարների վերջին հանդիպումը»,- նշել է Պատելը:

Политика 12:41 06/06/2023 В мире
С нетерпением ждем проведения еще одного раунда переговоров между Ереваном и Баку в Вашингтоне – Ведант Патель
Мы с нетерпением ждем проведения еще одного раунда переговоров в Вашингтоне в конце этого месяца, поскольку Ереван и Баку продолжают добиваться мирного будущего для региона Южного Кавказа. Об этом на брифинге 5 июня заявил заместитель руководителя пресс-службы Госдепартамента США Ведант Патель.
«Как вы уже слышали от меня ранее, ключ к разрешению проблем и достижению прочного и достойного мира – прямой диалог. США рады, что переговоры между Арменией и Азербайджаном проходят на различных площадках, включая и недавнюю встречу лидеров», – отметил Патель.