Իրավունք 12:28 10/07/2023 Հայաստան
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում անազատության մեջ պահբող ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի ֆեյսբուքյան էջում հրապարակվել է շնորհավորանք որդու Գոռի ծննդյան տարեդարձի առթիվ։
«Ծնունդդ շնորհավոր, իմ ավագ որդի, Գոռ ջան։
Ցավոք, ճակատագրի բերումով չեմ կարող այս տարի քեզ անձամբ շնորհավորել և պինդ գրկել։
Մեզ բաժանած մարդիկ չգիտեն ոչ միայն, թե ինչ է Հայրենիքը, այլև ընտանիքը, թե չէ չէին զրկի մեզ գոնե տեսակցելու կամ զանգելու հնարավորությունից։ Բայց մենք սա էլ կհաղթահարենք։
3 բան եմ ցանկանում թողնել քեզ․ դաստիարակություն, գիտելիք և անուն։ Որ տարբերակես ճիշտն ու սխալը, կարողանաս ինքնուրույն հարթել կյանքիդ ճանապարհը և ապրել՝ գլուխդ բարձր։
Խոստանում եմ քեզ անել ամեն ինչ, որ դու ու քո սերնդակիցները ապրեն արժանապատիվ և հայկական պետության մեջ։

Политика 13:14 10/07/2023 Армения
На странице содержащегося в заключении в УИУ «Нубарашен» заместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна в соцсети Facebook опубликовано поздравление по случаю дня рождения его сына – Гора:
«С днем рождения, мой старший сын, Гор джан.
К сожалению, волею судьбы в этом году не могу поздравить тебя лично и крепко обнять.
Разделившие нас люди не знают, что такое не только Родина, но и семья, иначе они бы не лишили вас возможности хотя бы видеться или созваниваться. Но мы преодолеем и это.
Хочу оставить тебе 3 вещи: воспитание, знания и имя. Чтобы ты мог различать добро и зло, мог самостоятельно проложить свой жизненный путь и жить с высоко поднятой головой.