Քաղաքական 14:15 28/08/2023 Արցախ
Ադրբեջանցիներն անցակետում առևանգել են ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Հայաստան գնացող ուսանողի. Շտաբ
Արցախի Տեղեկատվական շտաբը հայտնում է.
«Ադրբեջանական կողմը Լաչինի միջանցքում գտնվող ապօրինի անցակետում առևանգել է ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան գնացող Ալեն Նելսոնի Սարգսյանին՝ ծնված 2001թ.:
Առևանգման պատճառների մասին որևէ հավաստի տեղեկություն դեռևս հայտնի չէ: Ալեն Սարգսյանն ուսանող է, ով մեկնում էր Երևան՝ իր ուսումը շարունակելու նպատակով:
Ադրբեջանը շարունակում է Արցախի ժողովրդի հանդեպ ցեղասպանական քաղաքականությունը՝ հերթական անգամ խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը: Դեպքի վերաբերյալ մանրամասները կհայտնվեն ավելի ուշ»։

Politics 14:34 28/08/2023 NKR
Azerbaijani forces have kidnapped an Artsakh student at the Lachin Corridor, the sole road connecting Artsakh to Armenia blocked by Baku, Artsakh’s InfoCenter reports.
Alen Sargsyan (born in 200) was travelling to Armenia from Artsakh accompanied by Russian peacekeepers to continue his studies on Monday.
No reliable information about the reasons for his abduction is currently available.
"Azerbaijan continues its genocidal policy towards the Artsakh people, once again violating the international humanitarian law," the InfoCenter said, promising to provide further details later.
Tigran Petrosyan, the chairman of Artsakh's Anti-Crisis Council, said another Artsakh resident was being questioned by Azeri guards.