Իրավունք 13:50 24/10/2023 Տարածաշրջան
Վրաստանի իրավապահ մարմինների աշխատակիցները ձերբակալել են իտալական մաֆիայի պարագլուխներից մեկին՝ Ջուզեպպե Սգանգային: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել են վրացական ԶԼՄ-ները։
Մասնավորապես,  «Ռուսթավի 2» հեռուստաընկերության տվյալներով՝ 67-ամյա Գանգան 2020 թվականին հեռակա կարգով դատապարտվել է իր երկրում 11 տարվա ազատազրկման: Այդ ժամանակից ի վեր նրա նկատմամբ միջազգային հետախուզում է հայտարարվել։
«Պիրվելի» հեռուստաընկերությունն էլ հայտնել է, որ իտալացի մաֆիոզի ձերբակալության մասին տեղեկությունը հաստատել է երկրի գլխավոր դատախազ Իրակլի Շոթաձեն: Նրա խոսքով՝ հանցագործը Վրաստանում հանցակիցներ չի ունեցել։

Право 14:16 24/10/2023 Регион
Сотрудники правоохранительных органов Грузии задержали одного из главарей итальянской мафии Джузеппе Сгангу, сообщает РИА Новости со ссылкой на грузинские телекомпании.
По данным ТВ "Рустави 2", 67-летний Сганга в 2020 году был заочно осужден в своей стране и приговорен к 11 годам лишения свободы. С тех пор он объявлен в международный розыск.
Телекомпания ТВ "Пирвели" сообщает, что информацию о задержании итальянского мафиози подтвердил главный прокурор страны Ираклий Шотадзе. По его словам, у преступника не было сообщников в Грузии.