Մշակույթ 15:02 25/11/2023 Աշխարհում
Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ (Alfortville) քաղաքի Մշակութային կենտրոնում կայացել է  «Armen’ Livres» Հայ գրքի 18-րդ ամենամյա տոնավաճառ-ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը։
Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանության հաղորդմամբ, Ալֆորվիլի Հայ մշակույթի տան նախաձեռնությամբ անցկացվող Հայ գրքի տոնավաճառն այս տարի կրում է «Մշակույթը՝ դիմակայության ասպարեզ» խորագիրը և մեկ շաբաթ շարունակ այցելուներին կներկայացնի Հայաստանի պատմությանը, մշակույթին, գրականությանը և այլ բնագավառներին վերաբերող շուրջ 1200 անուն հայալեզու, ֆրանսալեզու և անգլալեզու գրքեր։ Տոնավաճառի շրջանակներում տեղի կունենան թեմատիկ քննարկումներ և Ֆրանսիայի փարիզյան շրջանի հայկական դպրոցների աշակերտների մասնակցությամբ աշխատաժողովներ։

Культура 18:26 25/11/2023 В мире
В культурном центре французского города Альфорвиль состоялась торжественная церемония открытия 18-й ежегодной выставки-ярмарки Армянской книги «Armen’ Livres».
По сообщению посольства Армении во Франции, армянская книжная ярмарка, которая проводится по инициативе Дома армянской культуры города Альфорвиль, в этом году носит название «Культура – арена противостояния».
За неделю посетителям будут представлены около 1200 наименований книг (на армянском, французском и английском языках) об истории, культуре, литературе Армении и других сферах.
В рамках ярмарки пройдут тематические дискуссии и мастер-классы с участием учащихся армянских школ региона Иль-де-Франс.