Քաղաքական 11:04 25/03/2024 Հայաստան
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն այսօր պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան։ Պաշտոնական հաղորդագրությունը տաածել է Վրաստանի կառավարությունը։
Ըստ այդմ, հանդիպման արարողությունը տեղի կունենա կառավարության շենքում, որտեղ վրացի գործընկեոջը կընդունի Նիկոլ Փաշինյանը։ Նախատեսված է նախ Կոբախիձե-Փաշինյան հանդիպում, ապա նաև՝ ընդլայնված կազմով։ Հանդիպումից հետո երկու երկրների վարչապետերը հանդես կգան համատեղ հայտարարությամբ։
Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում Իրակլի Կոբախիձեն կհանդիպի նաև Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին։
Կոբախիձեի  գլխավորած պատվիրակության կազմում Հայաստան կժամանեն նաև Վրաստանի վարչապետի առաջին տեղակալ, էկոնոմիկայի ու կայուն զարգացման նախարարը, արտաքին գործերի նախարարը, կրթության, գիտության ու երիտասարդության հարցերի նախարարն ու կառավարության աշխատակազմի ղեկավարը։

Политика 11:51 25/03/2024 Регион
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе отправится с официальным визитом в Армению в понедельник, говорится в сообщении пресс-службы правительства.
Как передает Sputnik Грузия, официальная церемония встречи состоится в резиденции правительства Армении, где грузинского коллегу примет Никол Пашинян.
Кобахидзе и Пашинян проведут встречу один на один, а также в расширенном составе, после чего премьер-министры Грузии и Армении сделают совместные заявления для СМИ.
В рамках официального визита Кобахидзе также встретится с президентом Армении Ваагном Хачатуряном.
В состав делегации Грузии, которую возглавляет глава правительства, вошли первый вице-премьер, министр экономики и устойчивого развития Леван Давиташвили, министр иностранных дел Илья Дарчиашвили, министр образования, науки и молодежи Георгий Амилахвари и глава администрации правительства Леван Жоржолиани.