Քաղաքական 14:13 27/05/2024 Հայաստան
«Մեծ առումով ոստիկանությունը փողոցներում անում է այն, ինչ նրան հանձնարարել է քաղաքական իշխանությունը, իսկ դրա ներկայացուցիչները մի քանի առիթով ասել են, որ պատրաստ են ընդհուպ ֆիզիկական հաշվեհարդար տեսնել բոլոր այն անձանց նկատմամբ, ովքեր քաղաքական հակառակ դիրքորոշում ունեն, առավել ևս` փորձում են դրանք պաշտպանել»,-ասում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով,  ՀՅԴ պատգամավոր Աշոտ Սիմոնյանի նկատմամբ այսօր տեղի ունեցածն ամբողջությամբ այդ տրամաբանության ներքո էր:
«Պետք չէ չարչարվել` հասկանալու կամ բացատրելու, թե ինչո՞ւ են ոստիկանական համազգեստով 2-3 տասնյակ անձինք օրը ցերեկով, կենտրոնական փողոցներից մեկում, բոլորի աչքի առաջ պատգամավոր հայհոյում, խմբակային հարվածներ տեղացնում և այլն:
Բնականաբար այստեղ ոչ իրավաբանություն կա, ոչ էլ այս ամենը բացատրելի է փողոցային վարքուկանոնով:
Կա իշխանություն, ով երկրի ղեկը պահելու համար պատրաստ է երկրի կեսն էլ վարի տալ, մարդկանց էլ ջարդել կամ կոտորել»,-գրում է նա։

Politics 16:05 27/05/2024 Armenia
Opposition MP Tigran Abrahamyan has denounced Prime Minister Nikol Pashinyan’s government for its crackdown on protesters opposing the land surrender to Azerbaijan and demanding the premier’s resignation.
Police used brute force to detain over 200 people blocking streets in Yerevan as part of a civil disobedience campaign led by Archbishop Bagrat Galstanyan on Monday.
"By and large, police are fulfilling the orders of the ruling party, whose members have repeatedly warned of retribution against those holding opposition political views and trying to defend them,” Abrahamyan, the Pativ Unem faction secretary, wrote on Facebook.
He pointed to the brutal detention of his opposition colleague Ashot Simonyan in Yerevan earlier on Monday.
“The ruling regime is ready to sacrifice half of the country and beat up people in an effort to stay in power,” the MP stated.