Քաղաքական 14:13 27/05/2024 Հայաստան
«Մեծ առումով ոստիկանությունը փողոցներում անում է այն, ինչ նրան հանձնարարել է քաղաքական իշխանությունը, իսկ դրա ներկայացուցիչները մի քանի առիթով ասել են, որ պատրաստ են ընդհուպ ֆիզիկական հաշվեհարդար տեսնել բոլոր այն անձանց նկատմամբ, ովքեր քաղաքական հակառակ դիրքորոշում ունեն, առավել ևս` փորձում են դրանք պաշտպանել»,-ասում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով,  ՀՅԴ պատգամավոր Աշոտ Սիմոնյանի նկատմամբ այսօր տեղի ունեցածն ամբողջությամբ այդ տրամաբանության ներքո էր:
«Պետք չէ չարչարվել` հասկանալու կամ բացատրելու, թե ինչո՞ւ են ոստիկանական համազգեստով 2-3 տասնյակ անձինք օրը ցերեկով, կենտրոնական փողոցներից մեկում, բոլորի աչքի առաջ պատգամավոր հայհոյում, խմբակային հարվածներ տեղացնում և այլն:
Բնականաբար այստեղ ոչ իրավաբանություն կա, ոչ էլ այս ամենը բացատրելի է փողոցային վարքուկանոնով:
Կա իշխանություն, ով երկրի ղեկը պահելու համար պատրաստ է երկրի կեսն էլ վարի տալ, մարդկանց էլ ջարդել կամ կոտորել»,-գրում է նա։

Политика 15:09 27/05/2024 Армения
Тигран Абрамян: Есть власть, которая готова принести в жертву половину страны, лишь бы удержаться у руля страны
«По большому счету, полиция на улицах делает то, что ей поручили политические власти, а ее представители неоднократно заявляли, что готовы на все, вплоть до физической расправы, в отношении всех, кто придерживается противоположной политической позиции, тем более – пытается ее отстаивать», – говорит депутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
По его словам, произошедшее сегодня с депутатом Национального Собрания  от оппозиционной фракции «Армения» Ашотом Симоняном полностью укладывается в рамки этой логики.
«Не нужно стараться понять или объяснить, почему 2-3 десятка лиц в полицейской форме на глазах у всех средь бела дня на одной из центральных улиц Еревана озвучивают ругательства в адрес депутата, наносят ему групповые удары и т.п..
Естественно, никакой юриспруденции здесь нет, да и уличными порядками все это не объяснить.
Есть власть, которая готова принести в жертву половину страны, громить или резать людей, лишь бы удержаться у руля страны».