Տնտեսություն09:22Տարադրամի փոխարժեքը փոխանակման կետերում հունիսի 29-ի դրությամբԵվրոյի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 413.88 դրամ
Իրավունք08:43Ողբերգական դեպք Արարատում. «Nissan Rogue»-ում հայտնաբերվել են 3 կիuամnխրացած մшրմիններՀունիսի 29-ին, առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 04։50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն...
Հասարակություն07:55Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա մինչև 7 աստիճանովԵրևանում հունիսի, 29-30-ին, հուլիսի 1-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության տարածքում հունիսի 29-30-ին, հուլիսի 1-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին`հարավարևմտյան` 2-5...
Հասարակություն07:52Ո՞ր հասցեներում են այսօր սպասվում հոսանքազրկումներ«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
Քաղաքական21:52Վստահված անձինք ֆիքսել են քաղաքացու, ում ձեռքին քվեախցիկից դուրս գալուց երկու ծրար է եղել. Գոհար Մելոյանը՝ ԿԸՀ-ին7/41 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահը քվեարկության ընթացքում քվեատուփը բերել և տեղադրել է տեսախցիկի հետևում
Հասարակություն21:48Ազգականի թшղումից վերադարձող 32-ամյա վարորդը բախվել է եզրաքարերին և գլխիվայր շրջվել. բժիշկները արձանագրել են նրա մшհըՄինչ դեպքի վայր կժամաներ քննչական խումբը, հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվել, որ վիրավորը, գիտակցության չգալով, մահացել է
Քաղաքական20:49Չտեսանկարահանվող տեղամասերում փաստացի մասնակցության և նախանական մասնակիցների հնարավոր թվի անհամընկումներ կա. Գոհար Մելոյանը՝ ԿԸՀ-ինԸստ տվյալների այդ տեղամասերում 25800 ընտրող է մասնակցել ընտրություններին
Հասարակություն20:29«Changan» մակնիշի ավտոմեքենայում հայտնաբերվել է առողջապահության նախկին նախարար Գագիկ Ստամբուլցյանի մարմինըԴեպքի փաստով Վեդու քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
Հասարակություն17:26Սաուդյան Արաբիայում ուղղաթիռի կործանման հետևանքով 14 մարդ է զոհվելԲոլոր զոհերը Սաուդյան Արաբիայի քաղաքացիներ են
Իրավունք16:29Երևանում հայտնաբերվել է Եգիպտոսի քաղաքացու մшրմինըԻրավապահները երկու վարկածի ուղղությամբ են աշխատում
Քաղաքական15:16Դուք երևի, իսկապես, չեք հետևել Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ձայնագրություններին. ՍԴ-ում իրավիճակը լարվեցՈր «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքը նման զազրելի երևույթի հետ առչությո՞ւն է ունեցել
Քաղաքական15:02Նախ, վարչապետը երբեք չի ասել, որ այդ խախտումների արդյունքում ընտրությունների վերջնարդյունքը պետք է դրվի կասկածի տակ. Սրբուհի ԳալյանԸնտրությունների արդյուքններն անվավեր ճանաչելը բացառիկ միջոց է և այն չի կարող կապվել, մեկ կամ մի քանի խախտումների հետ
Իրավունք14:40ՊԵԿ-ը հերքում է տարածելԿոչ ենք անում զերծ մնալ չստուգված և իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկությունների տարածումից
Իրավունք14:06Իսրայելի կառավարությունը միաձայն հավանություն է տվել Հայոց ցեղասպանությունը պաշտոնապես ճանաչելունՉնայած լայնածավալ և միանշանակ պատմական փաստաթղթավորմանը՝ Հայոց ցեղասպանությունը մինչև օրս շարունակում է մնալ ժխտման
Քաղաքական13:53Նրանք պաշոտններից են խոսում, այն պայմաններում, երբ ՍԴ-ն կարող է նոր ընտրությունների հիմքը հանդիսանալ. Արամ ՎարդևանյանՍԴ լեգիտիմության խնդիր ունի, քանի որ Սեդա Սաֆարյանը մասնակցում է նիստին
Քաղաքական12:49Մեդվեդևը Հայաստանին զգուշացրել է Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների խզման հետևանքների մասինԱփսոս, որ ներկայիս իշխանությունների քաղաքական ամբիցիաները գերազանցել են իրենց ղեկավարած երկրի ազգային շահերը
Օրվա թեմա12:35Հայ Առաքելական եկեղեցին նշում է Սուրբ Աստվածածնի տուփի գյուտի տոնըԱյս տոնը Հայ Առաքելական Եկեղեցին սկսել է տոնել 18-րդ դարից
Տնտեսություն12:27Կարո՞ղ է ռուսական սանկցիաները հասել են մեր ֆինանսական կազմակերպություններին. ՖանյանԿարո՞ղ է ռուսական սանկցիաները հասել են մեր ֆինանսական կազմակերպություններին Վերջին օրերին Հայաստանի արտարժույթի շուկայում արձանագրվում է «անոմալ» պատկեր
Քաղաքական11:46Ռուսաստանը հայտնում է Ուկրաինայի Գլխավոր հետախուզական վարչության գնդեպետին չեզոքացնելու մասին2025 թվականի վերջին «Ռոսֆինմոնիտորինգ» կայքը հայտնել է, որ Ղրիմում ռուս սպայի դեմ մահափորձ կազմակերպելու մեջ կասկածվող Ուկրաինայի ռազմական հետախուզության սպա Ֆախրիևը

Sport11:56Armenian gymnastics team to miss World Cup leg in TurkeyThe Armenian men's gymnastics team will skip the third round of the Artistic Gymnastics World Cup, which kicks off today in Antalya, Turkey.
Law11:35Masked law enforcement officers conduct searches at Armavir prisonMasked law enforcement officers carried out searches at a prison in Armenia’s Armavir Province late on Monday, according to local media reports.
Politics11:26Trump says he had 'a very good call' with PutinU.S. President Donald Trump says he had “a very good call” with Russia’s Vladimir Putin on Monday, telling CBS News’ Nikole Killion the two leaders discussed the wars in Ukraine and the Middle East....
Sport11:13American Cup: Aronian reaches grand finalIn the Elimination Final of the 2026 American Cup, currently taking place in Saint Louis, GM Levon Aronian defeated GM Fabiano Caruana with a score of 2.5-1.5.
Politics17:08No casualties among Armenians in Israel amid attacksThere are no casualties among Armenians in Israel amid hostilities, according to Artiom Chernamorian, editor-in-chief of the Israelahayer newspaper and founder of the Nairi Union of Armenians in...
Law16:55Armenian military reported 9 service-related deaths in 2025, Prosecutor's Office saysArmenia’s military recorded nine service-related deaths in 2025, the country’s Prosecutor General’s Office reported on Monday.
Politics16:32Pashinyan congratulates Iran's new supreme leaderArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Supreme Leader of the Islamic Revolution Seyyed Mojtaba Khamenei on his election as Iran's Supreme Leader.
Society16:0363 Armenians return home from OmanSixty-three Armenian citizens have returned to Yerevan from Oman on a special Muscat–Yerevan flight, Armenia’s Foreign Ministry reported on Monday.
Health15:30Armenian polyclinic doctors face pay cuts amid system overhaulSalaries for doctors working at Armenia’s polyclinics have already declined and are expected to drop further, physician and health organizer Gevorg Grigoryan has warned.
Economy15:16CaseKey team heads to 5th international competition With Byblos Bank Armenia’s supportByblos Bank Armenia is financing the participation of the CaseKey team in the international business case competition BBICC 2026, which will be held in the Serbian capital, Belgrade.
Society15:00Armenia's weather service dismisses reports of 'acid rain'Armenia’s Hydrometeorology and Monitoring Center said no changes in acidity, anion or cation composition were detected in precipitation on March 7-8, rejecting media reports of “toxic rain”.
Politics14:32Armenian Security Council holds meetingArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan chaired a meeting of the country’s Security Council on Monday to discuss the situation in the region, the government reported.
Health14:03Expert slams Armenian government silence amid risk of 'toxic rain' in regionAn Armenian public health advocate has strongly criticized the government for remaining silent about the potential risk of “toxic rain” in the region following fires at oil storage facilities in Iran...
Politics13:45Turkey says it deployed six F-16 fighter jets to northern CyprusTurkey on Monday deployed six F-16 fighter jets and air defence systems to northern Cyprus to boost the security of the Turkish community there amid the war in Iran, the defence ministry said,...
Society13:30Karapetyan plan for affordable housing aims to support young families, party member saysA member of the Strong Armenia party said a program to build 20,000 affordable apartments with state support could help address housing challenges faced by young people in Armenia.
Politics12:56Strong Armenia party member says Armenia to enter new era in 90 daysA member of the Strong Armenia party claims that the country would soon enter a new political era, adding that “in 90 days the Armenian people will live in a strong Armenia and have a strong leader.”...
Politics12:34Expert: Iran's choice of new supreme leader signals continuity and defiance to the worldIran’s selection of Ayatollah Mojtaba Khamenei as its new supreme leader sends several important signals to the international community, according to Iran expert Vardan Voskanyan.
Politics12:05Armenian opposition MP says RPA has strategy to shape political agendaArmenian opposition lawmaker Tigran Abrahamyan says the Republican Party of Armenia (RPA) has developed its own strategy for shaping the country’s political agenda and mobilizing street pressure,...
Politics11:35Russian grain shipment to Armenia transits AzerbaijanA train carrying 488 tonnes of Russian grain departed Azerbaijan’s Bilajari Railway Station on Monday en route to Armenia, local media reported.
Sport11:26Armenian para-athlete Arevik Melkonyan wins gold at European ChampionshipsArmenian para-athlete Arevik Melkonyan has claimed a gold medal at the 2026 Para Powerlifting European Open Championships in Tbilisi, Georgia, triumphing in the women’s under-61kg category, the...