Քաղաքական13:18ԱԺ ամբիոնից հայտարարի ընդամենը մեկ նախադասություն. Արեգա Հովսեփյանի աննախադեպ առաջարկը Փաշինյանին«Ուժեղ Հայաաստան» կուսակցության ներկայացուցիչ Արեգա Հովսեփյանն աննախադեպ առաջարկ է ներկայացրել Նիկոլ Փաշինյանին։ «Դու ոչ թե ամեն օր մերժիր, դրժիր ընդդիմության ասածները, այլ ԱԺ ամբիոնից հայտարարի...
Քաղաքական13:17Այնպես չէ, որ ավագանու նիստերի դահլիճում կrիվը օրենքով կանոնակարգված է՝ ով մասնակցի, ով՝ ոչ. Փոխքաղաքապետը՝ կrվին քաղաքապետարանի աշխատակիցների մասնակցության մասինՈր իշխանությանը վարչական ռեսուրսի չարաշահում են վերագրում, էդ իշխանության վերագրվող որ խախտումն է դատական ակտիվ հաստատված
Քաղաքական13:01Փաշինյանը պետք է պատասախանի՝ պատրա՞ստ է հայտարարել, որ Տիգրանաշենը չի հանձնելու. Իշխան Սաղաթելյան«Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանն ականապատել է։ Խաղաղության անվան տակ մեր երկրի ողջ երկայքնով սահմաններով ռումբ է դրել, այդ թվում Երևանի կենտրոնով»։
Հասարակություն12:59Սարսափելի շոգի պատճառով Ֆրանսիան սահմանափակում է հանրային վայրերում ալկոհոլի օգտագործումըԵվրոպան պատած կիզիչ շոգի երկրորդ ալիքը մոտենում է։ Այս շաբաթ օրը Գերմանիայի Հանովեր քաղաքում օդի ջերմաստիճանը կհասնի +40°C-ի (զգացողությամբ +44°C)։ Արդեն գրել էինք, որ Ֆրանսիայում շոգի հետևանքով...
Հասարակություն12:50Արտակարգ դեպք Դալարիկում. Վառելիք տեղափոխող բեռնատարը բախվել է գնացքինԱռկա է վառելիքի արտահոսք
Քաղաքական12:25Բաքվում պահվող հայ գերիների բանտարկության 1000-րդ օրվա առթիվ ԱՄՆ Կոնգրեսում տեղի կունենա մամուլի ասուլիսՀայ դատի Ամերիկայի հանձնախմբի կողմից իրականացվող աշխատանքների շրջանակում՝ Կոնգրեսի Հայկական հարցերով խմբի փոխնախագահ Բրեդ Շերմանը, կոնգրեսականներ Թոմ ՄաքՔլինթոքը, Ջուդի Չուն և Լորա Ֆրիդմանը հունիսի...
Քաղաքական12:24Չեմ ուզենա, որ հերթական անասնագողությունը նկատեմ այստեղ. Մեսրոպ ՄանուկյանԱմիսներով ՔՊ-ն դեմ էր և հանկարծ՝ կողմ է չզեկուցվողով
Քաղաքական12:05Այ տղեն դու ես, այ տղա, դավայ էղի ստուց. Տղամարդկանց և կանանց ծեծկռտnւք ավագանու նիստում«Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Աննա Ավետիսյանն էլ ձուր շփեց և հարձակվեց իրեն մոտեցած և վիրավորող Անի Խաչատրյանին
Իրավունք11:45Օծանելիքի, կոսմետիկայի ներկրման դեպքում անհրաժեշտ է համապատասխանության գնահատման փաստաթուղթ. ՊԵԿՀուլիսի 1-ից որոշ ապրանքների ներմուծման համար մաքսային մարմնին անհրաժեշտ է ներկայացնել համապատասխանության գնահատման փաստաթուղթ
Քաղաքական11:44Փաշինյանի` Մոսկվա այցի վերաբերյալ դեռևս որևէ հստակություն չկա. ՈւշակովՆիկոլ Փաշինյանի՝ Մոսկվա այցի վերաբերյալ դեռևս ոչ հստակություն չկա: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։ «Դեռ ոչ։ Ոչ», - ասել է Ուշակովը...
Քաղաքական11:33Մտածում էի, ավելի լուրջ գործերով կգան, այս ամենը ծիծաղելի է. Իշխան Սաղաթելյան«Ծիծաղելի հոդվածներով են։ Ինչ–որ քրեական վարույթի շրջանակներում խուզարկություն էին իրականացնում ԴԱՀԿ-ի պահանջները չկատարելու ինչ-որ անհասկանալի պատճառով»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ...
Քաղաքական11:30Իրան-ԱՄՆ տեխնիկական բանակցություններն ավարտվել են. Ի՞նչ է այս պահին հայտնի«Իրան-ԱՄՆ փոխըմբռնման հուշագրի իրականացման վերաբերյալ տեխնիկական բանակցություններն ավարտվել են չորս աշխատանքային խմբերի ստեղծման համաձայնությամբ։ Իրանական «Mehr» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ,...
Քաղաքական11:20Գաղտնի մրցույթ՝ անհայտ հասցեով. Անուշ Պողոսյանի ահազանգը«Այսօր պետք է տեղի ունենար Առողջության համընդհանուր ապահովագրության հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամի թափուր տեղը զբաղեցնելու մրցույթը։ Մոտ մեկ ամիս առաջ հայտարարվեց մրցույթի մասին, և ես...
Հասարակություն10:56Էս Պապ թագավորով կոտորվեցինք ամեն նիստին. Ամիրյան փողոցն անվանափոխվեցԷս ավելի շատ զորբայության է նմանվում
Իրավունք10:50ՔԿ-ն՝ Իշխան Սաղաթելյանի տանը խուզարկության մասինՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանի տանը քրեական վարույթի շրջանակում կատարվում են քննչական և վարութային գործողություններ։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին...
Քաղաքական10:36Իշխան Սաղաթելյանի բնակարանից ոչինչ չեն գտել. ՓաստաբանԱյժմ փորձում են խուզարկել նրա ավտոմեքենաները։
Քաղաքական10:19Ինչո՞ւ է առաջարկվում փոփոխել կառավարության անդամների երդման տեքստը«Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագիծը քննարկման է դրված Իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական կայքում՝ e-draft.am-ում։...
Քաղաքական10:02Հայկական ծիրանի առաջին խորհրդանշական խմբաքանակը ժամանել է ԵՄ. Մարթա Կոս«Հայկական ծիրանի առաջին խորհրդանշական խմբաքանակը ժամանել է Եվրամիություն»,- այս մասին X-ում գրել է ԵՄ ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսը՝ հրապարակելով Հայաստանի տարածքային կառավարման և...

Право15:56Арман Татоян: Очевидно, что арестом школьника Давида Минасяна власти запугивают специально людей, особенно молодежь«Очевидно, что арест школьника Давида Минасяна используется властями как средство запугивания общества, особенно молодежи и их родителей.
Политика15:49Что обсуждал Никол Пашинян с представителями крупных работодателей?Никол Пашинян в формате рабочего завтрака провел встречу с представителями крупнейших работодателей Армении.
Общество15:40Потоп в селе Цахкаовит: спасатели откачали из подавала 50 тонн воды13 апреля в 10:46 в Арагацотнский областной центр оперативного управления поступило сообщение о подтоплении вспомогательного строения при доме на улице Бжшкяна в селе Цахкаовит – для откачки воды...
Право15:26В РФ спустя 2 года возобновили расследование дела о гибели мужчины, выпившего уксус из бутылки минеральной воды «Джермук»В Северной Осетии возобновили расследование уголовного дела о гибели мужчины, выпившего уксус из бутылки минеральной воды "Джермук", сообщил региональный главк Следственного комитета.
Право14:44Адвокат: Следователь все еще не предоставил все материалы по делу Давида МинасянаАдвокат школьника Давида Минасяна, арестованного в Армении на 2 месяца после инцидента в церкви Святой Анны в Ереване с участием Никола Пашиняна, Лусине Мартиросян сообщает о продолжающихся...
Общество14:31В Ереване крупногабаритный грузовик провалился в ямуСегодня в Ереване произошел необычный инцидент: на проспекте Мясникяна крупногабаритный грузовик, похожий на мусоровоз общинного учреждения «Вывоз мусора и санитарная очистка Еревана» провалился в...
Политика14:16Фисташки подорожали до максимума за 8 лет на фоне конфликта вокруг ИранаСтоимость фисташек выросла до максимума почти за восемь лет из-за конфликта на Ближнем Востоке, который нарушил глобальные цепочки поставок, пишет МИР 24.
Общество14:14На автодороге Сисиан-Ереван автомобиль выехал за пределы проезжей части дороги и оказался в овраге12-го апреля в 23:28 в Сюникский областной центр оперативного управления был получен звонок о том, что на автодороге Сисиан-Ереван произошло ДТП, требовалась помощь спасателей.
Политика14:11«Признак бессилия»: В Ватикане осудили критику Трампа в адрес Папы РимскогоЗамсекретаря Дикастерии культуры и образования Римской курии в Ватикане Антонио Спадаро и вице-премьер Италии, лидер партии "Лига" Маттео Сальвини осудили критику президента США Дональда Трампа в...
Политика14:01Согласно данным Forbes за 2026 год, состояние Самвела Карапетяна за год увеличилось на $900 млнСогласно данным американского Forbes за 2026 год, состояние Самвела Карапетяна за год увеличилось на $900 миллионов и достигло $4,1 миллиарда.
Политика13:50Ваге Оганнисян: Деревья Ирана и Арцаха«Постоянно говорящий о мире Дональд Трамп нападает на соседнюю нам страну с угрозой ʺуничтожить целую цивилизациюʺ.
В мире13:35В чем опасность обедов за 20 минут, объяснила диетологПочему обед, который длится всего 20 минут, может вызвать проблемы со здоровьем, рассказала врач-диетолог Елена Соломатина.
Политика13:30Завтра созвано первое судебное заседание по делу архиепископа Аршака ХачатрянаЗавтра, 14 апреля, в 15:00 в Армавирской резиденции суда созвано судебное заседание по уголовно-политическому делу главы канцелярии Первопрестольного Святого Эчмиадзина архиепископа Аршака Хачатряна.
Спорт13:19Гагик Царукян: Проведение в Армении мероприятия такого высокого уровня –свидетельство международного доверия к нашей странеВ Армении состоялся первый форум Ассоциации евразийского спортивного сотрудничества. «Это масштабное мероприятие объединило в нашей стране авторитетных и влиятельных представителей мирового спорта –...
Политика13:08Трамп: Мне не нужен Папа, который критикует президента Соединенных ШтатовПрезидент США Дональд Трамп в резких выражениях раскритиковал Папу Римского Льва XIV, призвавшего во время молитвенного бдения к миру во всем мире.
В мире12:58Врачи предупредили, к чему может привести чрезмерное потребление солиПривычка досаливать пищу может свидетельствовать о дефиците натрия, развитии гипотонии и нарушениях в работе надпочечников, рассказала РИА Новости врач-эндокринолог Красногорской клинической больницы...
В мире12:39Эдуард Вартанян победил Узаира Абдуракова на ACA 202 в Санкт-ПетербургеВ Санкт-Петербурге на турнире ACA 202 Эдуард Вартанян одержал досрочную победу над Узаиром Абдураковым.
Политика12:29«Голос Армении»: 20 лет спустя: эпоха Орбана завершилась в день вынесения приговора убийце армянского офицераГазета «Голос Армении» пишет: «Ровно 20 лет назад, 13 апреля 2006 года Столичным судом Будапешта был вынесен справедливый приговор азербайджанскому убийце армянского офицера.
Политика12:25Абрамян: В Баку повсеместно провозглашают азербайджанскими различные населенные пункты Армении и ее наследие, а армянские власти хранят молчание«Проводимая Азербайджаном геноцидальная политика предполагает также жестокую войну против армянского следа, последним проявлением которой стало то, что азербайджанцы сравняли с землей церковь Сурб...
Общество12:15Экстренные вызовы: в Ереване машины застряли в воде после ливняВ Спасательной службе МВД сообщили, что с 23:40 12 апреля в центр оперативного управления 112 поступили сигналы о транспортных средствах, застрявших в дождевых потоках на улицах Севана и Гюрджяна в...